Nitra hľadá záujemcov, ktorí sa chcú zúčastniť školenia o neformálnom vzdelávaní mladých

Program je určený pre tých, ktorí sa zaujímajú o neformálne vzdelávanie a zážitkovú pedagogiku.

„Demokracia je krehká a nie je zadarmo. Formálne vzdelávanie často nemá dostatočné kapacity a nástroje túto tému zrozumiteľne a zaujímavo s dospievajúcimi uchopiť,“ uvádza nitrianska radnica, ktorá sa rozhodla zapojiť do DemoHRÁČ. Ide o trojročný projekt prebiehajúci v rokoch 2020 – 2023. Prepája päť českých a slovenských partnerských organizácií. „V rámci projektu bude vytvorená metodika vzdelávania pre mládež, využívajúca metódy neformálneho vzdelávania, zážitkovej pedagogiky a larpu (live-action role playing),“ vysvetľuje mesto Nitra.

Program je určený pre tých, ktorí sa zaujímajú o neformálne vzdelávanie, zážitkovú pedagogiku, larp a chcú byť súčasťou tvorby zážitkového programu a metodológie overenia jeho vplyvov. Prihlasovací link treba vyplniť do 30. júna.

„Pre Nitru hľadáme 5 záujemcov, ktorí sa počas 5 dňového školenia /9.-13.8.2021/ stanú lektormi metodiky DEMO, ktorú budú ďalej školiť pracovníkov s mládežou a pedagogických pracovníkov v meste Nitra,“ dopĺňa informácie mestský úrad.

Partnerov projektu tvoria Prázdninová škola Lipnice, YouthWatch, Crex, Petrklíč Help a mesto Nitra. Projekt sa realizuje s pomocou finančnej podpory programu Európskej únie Erasmus+.

foto ilustračná: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password