Nitra dnes obhajuje prihlášku na Európske hlavné mesto kultúry 2026

Spolu s Nitrou o titul kandiduje ďalších 7 slovenských miest. Postupujúce mestá budú známe už tento piatok.

foto ilustračná: Hody a Dožinky v Nitre v roku 2019 (zdroj: TV Nitrička)

Obhajoby prihlášok slovenských miest kandidujúcich na titul Európske hlavné mesto kultúry roka 2026 začali už včera 2. februára. „Tím Nitra 2026 prezentuje svoju prihlášku v stredu 3. februára o 13:30,“ informuje mesto Nitra. Po odprezentovaní prihlášky nasleduje 60 minút otázok a odpovedí, kedy tím obhajuje prihlášku pred medzinárodnou porotou zloženou z 11 európskych odborníkov na oblasť kultúry.

Súčasťou prezentačného tímu je 7 ľudí.

Okrem primátora Nitry Mareka Hattas je jeho súčasťou projektová manažérka projektu Kreatívne centrum Nitry Irena Lehocká, zástupkyňa riaditeľky festivalu Divadelná Nitra Anna Šimončičová, pedagogička a výskumníčka na SPU Katarína Melichová, riaditeľka priestoru pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12 Zuzana Godálová, riaditeľ multižánrového festivalu Flaam Marián Tesák a hudobný producent i hudobník v kapelách LUVVER, Lannne a Bad Karma Boy Martin Zaujec.

Tím Nitra 2026 (zdroj: FB Mesto Nitra)

„Rozhodnutie poroty o mestách postupujúcich do 2. kola bude známe v piatok 5. februára o 15:00,“ dodáva mesto Nitra.

Na titul Európskeho hlavného mesta kultúry 2026 okrem Nitry kandiduje ďalších 7 slovenských miest: Trenčín, Trnava, Žilina, Hlohovec, Prešov, Martin a Banská Bystrica.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password