Nitra bude sídlom Majstrovstiev Slovenska v steelových šípkach

Šípkari si počas troch dní zmerajú sily v šípkarskom športe.

Nejde len o zábavu, ale aj možnosť zasúťažiť si. Hranie steelových šípok sa v poslednej dobe teší rastúcej popularite. „Počas prvého májového víkendu sa najlepší šípkari Slovenska stretnú na najprestížnejšom domácom podujatí, ktorého by sa malo v Nitre zúčastniť okolo 300 hráčov v kategóriách žien, mužov a juniorov. Organizátori pozývajú širokú verejnosť, aby prišla povzbudiť hráčov, súboje na vrcholnej úrovni sú totiž zárukou napínavej atmosféry,“ uvádzajú organizátori Majstrovsteiv Slovenska 2022 v steelových šípkach.

Podľa OZ Dart Club Nitra ide vrchol šípkarskej sezóny a najdôležitejší turnaj v rámci našej krajiny. Majstrovstvá sa prvý raz uskutočnia v Nitre.

,,V sobotu sa bude súťažiť v kategórii žien, mužov a juniorov. doplnkovým bude turnaj dvojíc, v nedeľu nás čaká turnaj družstiev. A vítaní sú nielen profesionáli. Hrať môže prakticky každý, stačí sa len zaregistrovať,“ približuje domáci šampionát František Šulc.

Šípkarsky šport poľa organizátor majstrovstiev už dávno nie je len zábavou v baroch či pohostinstvách. Kým v podnikoch sa väčšinou triafa softovými (plastovými) šípkami do elektronických terčov, na súťažiach hrajú profesionáli so steelovými (kovovými).

Hra so steelovými šípkami sa rozšírila predovšetkým z Veľkej Británie a v poslednom období je o ňu záujem aj na Slovensku.

,,Veľmi ma teší, že sa tomuto športu u nás tak začalo dariť, nepribrzdila to ani pandémia. Rastúci záujem sledujeme na turnajoch, do každého, ktorý pripravujeme, sa prihlasuje čoraz viac ľudí,” konštatuje František Šulc zo Združenia šípkarskych organizácií.

,,Šípky sú jednoduchou a nenáročnou hrou. Výhodou tohto športu je to, že nie je fyzicky náročný, ale na druhej strane si vyžaduje veľkú dávku koncentrácie. A ja hovorím, že v rámci tohto športu úraduje šípkarsky bacil. Ak raz začnete hádzať, tak rýchlo vás to nepustí, môže sa z toho stať vášeň na celý život,“ dodáva František Šulc. So steelovými šípkami začínajú trénovať už deti vo veku 8 rokov v akadémiách popri kluboch a šport si užívajú aj mnohí seniori.

Televízia Nitrička

Forgot Password