Nitra bude oslavovať Fašiangy: Hľadá predajcov na jarmok

Tradíciev ostatných rokoch ovplyvnila pandémia. V minulom roku sa však mnohé podujatia do mesta vrátili a pokračovať budú, zdá sa, aj v roku 2023.

foto ilustračná: pixabay.com

Obdobie od Troch kráľov do Popolcovej „škaredej“ stredy Nitra oslávi fašiangovým jarmokom 18. februára.

Záujemcovia, ktorí sa chcú trhu zúčastniť ako predajcovia, sa môžu registrovať do 6. februára.

„Pre viac informácií ohľadom mestských trhov volajte 037/65 02 212 alebo posielajte email na zackova@msunitra.sk,“ informuje mesto. Elektronickú registráciu je možné vykonať cez webstránku: mestsketrhy.nitra.sk.

Obdobie plesov, karnevalov, muziky, zabíjačiek a tradičného vyprážaného pečiva ako sú šišky či fánky ukončí 22. februára Popolcová streda, po ktorej bude do Veľkej noci nasledovať 40-dňový pôst.

V meste pod Zoborom toto obdobie symbolicky oslávime jarmokom počas víkendu pred „škaredou“ stredou.

foto ilustračné (pixabay.com)

„Fašiangový jarmok spojený s predajom tradičných zabíjačkových špecialít a všetkým, čo k fašiangom patrí sa bude konať v sobotu 18. februára od 11:00 do 17:00 v rámci podujatia Nitrianske fašiangy,“ uvádza mesto Nitra.

Aj Fašiangy v ostatných rokoch ovplyvnila pandémia koronavírusu, tradície sa však vracajú.

Napríklad v roku 2021 sme toto obdobie prežili bez osláv. Svätá omša, ktorú celebroval diecézny biskup Viliam Judák, sa konala bez účasti verejnosti. Už v minulom roku sa však mnohé tradičné podujatia do mesta vrátili a pokračovať budú, zdá sa, aj v roku 2023.

Televízia Nitrička

Forgot Password