Nitra bude mať od budúceho roka nového dopravcu mestskej hromadnej dopravy

Firmu Arriva Nitra nahradí spoločnosť Transdev Morava a dopravca zabezpečí 80 nových autobusov, ktoré začnú v Nitre premávať od 1. januára 2022.

(zdroj: TASR) Podľa primátora Mareka Hattasa môžu cestujúci očakávať vyššiu kvalitu poskytovaných služieb. „Cena cestovného lístka zostala nezmenená, rovnako aj grafikon. Takže obyvatelia od 1. januára nepocítia nijaké zmeny, iba lepšie služby, pretože nová zmluva ponúka oveľa väčší komfort pre cestujúcich,“ informoval Hattas.

Nové autobusy, ktoré majú premávať od nového roka budú nízkopodlažné, klimatizované a vybavené kamerovým systémom. „Nové autobusy budú v modrých nitrianskych farbách, takže budú v doprave dobre viditeľné. Naši obyvatelia budú môcť využívať aj služby, ktoré sú s tým spojené, to znamená oveľa rýchlejšie a jednoduchšie možnosti platby. Cestovné budú môcť uhradiť nielen doterajšími spôsobmi, ale aj platobnou kartou a tiež prostredníctvom aplikácie,“ povedal Hattas.

Spoločnosť Transdev Morava bude poskytovať svoje služby v Nitre na základe víťazstva v medzinárodnom tendri. 

Nitrianska radnica minulý rok vyhlásila súťaž v hodnote takmer 130 miliónov eur. Transdev Morava v nej zvíťazil s cenou za svoje ročné služby v hodnote 9 881 136,30 eura.

Podľa slov primátora sa príprava nového dopravcu na prevzatie MHD uskutočňuje bez väčších problémov. Informácie, ktoré mám, sú pozitívne, to znamená, že všetko beží podľa plánu a nový dopravca naštartuje svoju službu v našom meste od nového roka,“ uviedol.

foto: archív TV Nitrička

Televízia Nitrička

Forgot Password