Niektoré mestá a obce sa dnes na znak protestu 30 minút ocitnú v tme

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) odobrilo protestnú iniciatívu, ktorá má dať vláde najavo nespokojnosť s riešením cien energií. Nitra sa z dôvodu bezpečnosti zapojí čiastočne.

Foto ilustračná: NH

Združenie miest a obcí apeluje na samosprávy, aby dnes 30. januára 2023 od 19.00 do 19.30 hod. vypli časť verejného osvetlenia. Návrh protestnej iniciatívy s názvom Mestám a obciam zhasína nádej odobrilo rokovanie Komory miest ZMOS-u.

Samosprávy tak majú vláde SR vyslať signál o potrebe veľmi rýchlej a účinnej pomoci v oblasti cien energií.

„Mimoriadne veľa času sme venovali problémom s energiami. A práve k tejto téme sme sa vrátili na dnešnom rokovaní, kde sme schváli konkrétnu formu prejavu našej oprávnenej nespokojnosti s neriešením vážnych problémov zo strany vlády,“ vysvetlil nedávno predseda Komory miest ZMOS a primátor mesta Partizánske Jozef Božik.

Demonštratívne dočasné vypnutie časti verejného osvetlenia má dať vláde najavo, že situácia s neriešením cien energií má pre samosprávy mimoriadne vážne a negatívne vplyvy na plnenie mnohých základných úloh a povinností.

Nitra sa zapojí tiež, vypne iba osvetlenie Nitrianskeho hradu

Na znak súhlasu mesto demonštratívne vypne v pondelok 30. januára od 19:00 do 19:30 osvetlenie na Nitrianskom hrade.

„Pouličné osvetlenie vypínať nebudeme. Odpojiť od osvetlenia celé mesto je technicky náročné, môžu nastať aj právne riziká spojené s prípadnou zodpovednosťou za škody vzniknuté na zdraví občanov alebo na majetku,“ informuje radnica.

Televízia Nitrička

Forgot Password