Nezvestného muža hľadala polícia. Noc prežil v kukuričnom poli

Rodina mala o zdravotne postihnutého príbuzného obavy.

foto ilustračná: pixabay.com

Zdravotne postihnutý 38-ročný muž z Veľkého Cetína odišiel z domu na bicykli do blízkych viníc, vo večerných hodinách rodina informovala políciu v Nitre o tom, že sa zatiaľ nevrátil. „Keďže poznal len cestu do viníc a späť a má strach z cudzích ľudí, rodina mala obavy, aby sa nezatúlal,“ uvádza nitrianska krajská polícia. Na miesto hneď smerovalo niekoľko policajných hliadok a po mužovi bolo vyhlásené pátranie v celom okrese. Najprv prišla správa, že muž bol údajne videný v obci Komjatice, v okolí obce ho však policajti nenašli.

„Muži zákona pátrali v okolí obce asi do tretej hodiny v noci, avšak bez pozitívneho výsledku. Rozhodli sa preto pokračovať až ráno po rozbrieždení,“ opisuje pátraciu akciu polícia.

zdroj: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Pátranie skončilo šťastne až na druhý deň, keď muža spozoravala policajná hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky. Tí sa práve pohybovali v okolí mestskej časti Dražovce, kde podľa popisu spoznali nezvestného. „Muž bol dezorientovaný, zmätený a veľmi smädný. Policajti mu poskytli vodu a počas cesty na príslušné obvodné oddelenie ho museli ubezpečovať, že sa práve vracia domov,“ vysvetľuje polícia.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password