Nezodpovední občania nášho mesta

Mestská polícia musí pre nariadenia vlády riešiť nejeden prípad porušenia výnimočného stavu. Koľko občanov bude ešte potrebovať usmerniť?

Kontrolovanie dodržiavania obmedzujúcich opatrení nie je vždy zo strany občanov chápané ako pomoc. Svoje by o tom vedeli porozprávať aj nitrianski mestskí policajti, ktorí boli privolaní k prípadu rušenia nočného pokoja, otvorenej reštauračnej prevádzke či k hráčom futbalu. Prvý zmienený prípad sa odohral na Považskej ulici. Privolaná hliadka bola upozornená na hlasnú hudbu, buchot, smiech, spev a nadávky. Policajti preto konfrontovali obyvateľa/nájomníka bytu. Ten prisľúbil, že sa podobný hluk už nebude opakovať. Svoj sľub dokázal plniť takmer 3 hodiny. Medzi 1 – 2 hodinou nadránom navštívili príslušníci poriadkovej polície partiu mladých ľudí znova, tentokrát im bola udelená maximálna možná pokuta – za rušenie nočného pokoja.

Pixabay

Druhý zmienený prípad sa odohral na Ulici Fraňa Mojtu, kde sa nachádza reštaurácia ponúkajúca jedlo, na čom by nebolo nič zlé, pokiaľ by nebolo nahlásené, že v podniku aj napriek zákazu sedí pri poháriku pivka partia ľudí. „Hliadka dohovorila vedúcemu tejto prevádzky a dôsledne ho upozornila na stále platné obmedzujúce opatrenia v súvislosti so šírením koronavírusu. Vedúci sa obhajoval tvrdením, že osoby údajne iba čakajú na objednané jedlo, ale k rozloženému stolu a podávaniu alkoholických nápojov sa nevyjadril a trval na tom, že výdaja stravy sa zákaz netýka,“ píše mesto Nitra v článku Ľudmily Synakovej. Mestská polícia kontaktovala hliadku Policajného zboru SR, ktorá prevádzku uzavrela. Či sa stihlo dopiť načapované pivo, nie je známe. Ktovie, či bolo natoľko dobré, že stálo za ohrozenie verejnosti.

Tretí prípad po telefonickom ozname občana preverovala poriadková zložka na čermánskom štadióne, kde sa údajne hral futbal. Na mieste sa malo nachádzať takmer 20 ľudí. Podnet obyvateľa mesta bol správny. Zarážajúca bola skutočnosť, že v partii mladistvých sa nachádzalo aj 5 dospelých osôb a aj fakt, že všetci zúčastnení hrali futbal bez rúšok alebo inej pomôcky pokrývajúcej tvár. Zrejme nie každý chápe výnimočný stav ako alarmujúcu situáciu. Podľa správania niektorých občanov sa skôr zdá, že je celosvetová pandémia čas na pivo, futbal a párty s priateľmi. Ako dopadne čiastočný zákaz vychádzania počas sviatkov? Nechajme sa prekvapiť.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password