Nezdieľajte fotky z dovolenky, môže vás to vyjsť pekne draho!

Zdieľať fotky zo svojho súkromia je čoraz viac populárne, môžete na to však aj nemilo doplatiť.

Polícia Slovenskej republiky upozorňuje na možné riziká, ktorým sa zdieľaním svojho súkromia vystavujeme. Rodinné selfie z letiska, alebo hotelovej izby zverejnené na všetkých sociálnych sieťach sú častokrát jedným z odkazov pre ľudí s nekalými úmyslami, že najbližších pár dní je váš byt alebo dom voľný.

Ďaľším znamením pre zlodejov sú permanentne zatiahnuté rolety a plná poštová schránka. Zlodeji vám dokážu vybieliť byt aj pred očami susedov.

Polícia odporúča nezdieľať fotogafie, ktoré informujú o tom, kedy a kde sa nachádzate. Ak už na dovolenku odídete, postrajte sa o tom, aby návrat z nej nebol pre vás nemilým prekvapením. Zapezpečte si svoj majetok nielen ostražitými susedmi, ktorí vám dom či byt občas skontrolujú, ale napríklad aj bezpečnostnými dverami či iným zabezpečovacím systémom.

zdroj foto: Polícia SR – Nitriansky kraj

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password