Netradičný deň v knižnici

Krajská knižnica Karola Kmeťka sa prostredníctvom retro dňa vrátila do minulosti.

Retro je slovo latinského pôvodu, v preklade znamená – späť, v minulosti. V tomto duchu sa niesol aj deň v Krajskej knižnici Karola Kmeťka.

Zamestnankyne knižnice  si pripravili program, ktorý obohatil každého návštevníka. Súčasťou programu bola prezentácia o retre a výstava predmetov z obdobia 60. – 90. rokov minulého storočia. Atmosféru dotváralo oblečenie, ale aj pestré tanečné kreácie ako charleston, letkis a twist.

Knihovníčky umožnili hosťom nahliadnuť do sveta knižnice, ktorá nepoznala moderné technológie. Sfúkli prach z nepoužívaných pomôcok ako sú čitateľské preukazy, evidenčné listy či písacie stroje.

„Návštevníkom sme ukázali, ako to niekedy v knižnici fungovalo a ako fungovali konkrétne výpožičné služby,“ povedala riaditeľka knižnice Monika Lobodášová. Ako to počas retro dňa v knižnici vyzeralo sa dozviete aj v reportáži TV Nitrička.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password