Nešťastie na cestách: Nehody počas dvoch dní ukončili štyri životy

Dvoch zranených stihli previezť do nemocnice, napriek tomu sa ich životy nepodarilo zachrániť.

foto: Hasičský a záchranný zbor SR

V piatok krátko po 22. hodine bola ohlásená dopravná nehoda na štátnej ceste I/51 v katastri obce Horná Seč v levickom okrese.

„V dôsledku dopravnej nehody došlo k usmrteniu troch osôb a jedna osoba bola zranená,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre Andrea Červočová.

Na mieste udalosti zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Leviciach, ktorí vyslobodili zranenú osobu pomocou hydraulického náradia z havarovaného vozidla, poskytli jej predlekársku prvú pomoc a pomohli ju naložiť do vozidla záchrannej zdravotnej služby, havarované vozidlá zabezpečili proti vzniku požiaru, pomohli ich naložiť na vozidlá odťahovej služby a očistili vozovku.

„27-ročný vodič vozidla Renault Megane pravdepodobne po prejazde pravotočivej zákruty neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, dostal s vozidlom šmyk a prešiel do protismeru, kde čelne narazil do oprotiidúceho vozidla Volkswagen Passat. 19-ročný vodič VW a jeho 18-ročná spolujazdkyňa pri dopravnej nehode zahynuli. Ďalší 17-ročný spolujazdec skončil v nemocnici s ťažkými zraneniami. Vážne zraneného vodiča Renaultu odviezla záchranka do nemocnice, odkiaľ však prišla smutná správa, že muž zraneniam podľahol,“ konštatuje nitrianska krajská polícia.

Či boli vodiči pod vplyvom alkoholu, ukáže pitva. Dopravná nehoda je stále predmentom vyšetrovania polície.

zdroj: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Nehoda s tragickým koncom sa odohrala aj deň predtým. Polícia v Komárne prijala vo štvrtok okolo pol šiestej v podvečer oznámenie o zrážke osobného auta Škoda Superb s cyklistom, ku ktorej došlo medzi Novými Zámkami a obcou Bajč. Podľa polície 81-ročný cyklista pravdepodobne náhle prešiel do protismeru, kde došlo k zrážke s osobným autom. Po nehode bol senior prevezený s vážnymi zraneniami do nemocnice, v piatok ráno však prišla smutná správa, muž zomrel.

Okolnosti, mieru zavinenia a presnú príčinu tejto tragickej dopravnej nehody polícia vyšetruje ako prečin usmrtenia.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password