Nenechajte sa podviesť, prídete o stovky eur

Polícia upozorňuje na podvodné e-maily v súvislosti s úhradou poštovného za balík.

balík

Polícia v Nitrianskom kraji upozorňuje občanov na podvodné maily, ktoré dokážu pripraviť ľudí o značnú finančnú hotovosť. „Zaznamenali sme viaceré podozrivé e-mailové správy, v ktorých pisateľ žiadal potenciálnu obeť o zaplatenie poštovného za balík, ktorý sa nachádza na pošte. Mail mal prílohu s hlavičkou veľmi podobnou so znakom Slovenskej pošty,“ upozorňuje polícia.
Občania na e-mail reagovali, či už reálne balík očakávali, alebo nie. Po zaplatení poštovného v hodnote 2,99 eura alebo 4,99 eura a po zadaní všetkých údajov z platobnej karty sa páchateľ dostal na účet poškodeného a pripravil ho o finančnú hotovosť zväčša niekoľko stoviek eur. Slovenská pošta vo svojich vyjadreniach takéto konanie odmietla s tým, že podobné postupy nepraktizuje. 

„Polícia vyzýva občanov, aby na takéto podozrivé e-maily nereagovali a na zaslané správy neodpovedali, a už vôbec neposielali cudzím osobám svoje prístupové údaje k svojim bankovým účtom,“ upozorňuje polícia.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password