Nemocnica v Leviciach postupne obnovuje plánovanú operatívu

Nemocnica Angel Levice obnoví v priebehu týždňa plánované operácie na viacerých oddeleniach.

Spustená by mala byť operatíva na gynekologicko-pôrodníckom oddelení a čiastočne aj jednodňová zdravotná starostlivosť na úrazovej chirurgii a ortopédii. „Vďaka zásadným organizačným opatreniam vedenia sa po celý čas darí zachovať chod nemocnice nielen pre akútnych a pacientov pozitívnych na ochorenie COVID-19, ale pomaly sa rozbieha aj plánovaná operatíva. Verím, že to najhoršie už máme za sebou a že sa budeme môcť sústrediť aj na naše rozvojové a vzdelávacie projekty, ktoré všetky takmer pol roka stáli,“ povedal riaditeľ nemocnice Ján Belanský.

Nemocnica eviduje k dnešnému dňu 13 pacientov s novým koronavírusom, dvaja sú na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny.

„Zamestnancov máme aktuálne pozitívnych sedem, ďalších 11 je v karanténe,“ skonštatoval Belanský. Počas uplynulého týždňa vykonala nemocnica bezplatné antigénové testy 751 záujemcom, 33 z nich bolo pozitívnych na ochorenie COVID-19. PCR testom sa dalo v mobilnom odberovom mieste testovať 163 ľudí, nový koronavírus sa potvrdil u 34 testovaných. Nemocnica plánuje tento týždeň otestovať aj klientov tamojšieho senior centra.

Foto: Nemocnica Angel Levice

Televízia Nitrička

Forgot Password