Nemocnica obmedzuje plánované operácie, pribúdajú pacienti s COVID-19

Vo Fakultnej nemocnici v Nitre sa zvyšuje počet hospitalizovaných pacientov pozitívnych na ochorenie COVID-19.

Vedenie nemocnice sa preto rozhodlo obmedziť plánované operácie najmä v oblasti chirurgických výkonov, kde je nevyhnutná prítomnosť anestéziológov. Prijaté rozhodnutie začne platiť v stredu 29. septembra. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Tatiana Kubinec.

V nitrianskej nemocnici je aktuálne hospitalizovaných 16 pacientov pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Stav štyroch si vyžaduje pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu, ďalší dvaja sú pripojení na vysokoprietokovú ventiláciu.

„Z celkového počtu 16 hospitalizovaných pacientov s novým koronavírusom je 14 neočkovaných. Dvaja očkovaní pacienti sú v stabilizovanom stave,“ potvrdila Kubinec.

Od minulého týždňa platí v nemocnici zákaz návštev pacientov na lôžkových oddeleniach.

Pacienti, ktorí sú objednaní na kontroly v ambulanciách a nie sú zaočkovaní, sa musia preukázať antigénovým testom. Pacienti prichádzajúci na urgent, gastroenterológiu a pneumológiu musia byť otestovaní bez ohľadu na to, či sú alebo nie sú očkovaní. V pôrodnici zatiaľ môžu byť oteckovia pri pôrode, musia však byť buď plne očkovaní, alebo mať čo najaktuálnejší negatívny test na nový koronavírus.

Televízia Nitrička

Forgot Password