Nemocnica bilancuje: S podozrením vyšetrili približne 600 pacientov

Sú pripravení prijímať ďalších.

Foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

K 2. aprílu 2020 bolo podľa informácií z nitrianskej fakultnej nemocnice na miestnej Infekčnej klinike vyšetrených 607 pacientov, ktorí prišli so symptómami podobnými chrípke. Niektoré z testov vykonaných za účelom zistenia prítomnosti koronavírusu boli pozitívne.

„U 26 z nich sa podozrenie na ochorenie koronavírusom potvrdilo a jeden pacient sa z ochorenia vyliečil“ povedala prednostka Infekčnej kliniky FN Nitra Ľubica Piesecká.

V areáli nemocnice sú v prevádzke dva stany. Jeden červený triediaci tzv. triážny a druhý určený pre Infekčnú kliniku. Okrem toho v areáli pribudli tri červené zóny.

Väčšina z pozitívnych pacientov zostala v nemocnici. Fakultná nemocnica uvádza, že je personálne aj technicky pripravená prijímať ďalších pacientov s podozrením na koronavírus. Jej pripravenosť, resp. pripravenosť špecializovaných zdravotníckych zariadení preveril aj nedávny prípad, kedy časť personálu Kardiocentra musela zostať v domácej karanténe a časť v karanténe priamo na pracovisku. Po negatívnych výsledkoch pacienta, u ktorého bolo podozrenie na ochorenie COVID-19, sa mohli vrátiť do práce.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password