Nelogické správanie vodiča autobusu. Počas jazdy spomalil, aby si nehodu natočil na telefón

Muž sa tak dopustil priestupku a dostal pokutu 60 eur.

Mobilné telefóny – bez nich by sme sa snáď už ani nezaobišli, veď v nich máme takmer všetko. Otázkou však je, či ich používame v tú správnu chvíľu. V tomto prípade máme na mysli kameru, bez ktorej si telefón už asi ani nevieme predstaviť. Množstvo ľudí zachytáva pomocou nej významné momenty ich života ako napríklad svadba, narodenie potomka, prípadne výlet s rodinou a mnohé iné. Nájdu sa však aj takí, ktorí snímajú niečo v nie vhodnej chvíli. To bol prípad aj jedného vodiča autobusu, ktorý točil dopravnú nehodu.

Príslušníci Okresného dopravného inšpektorátu v Nitre po príchode na miesto dopravnej nehody, pri ktorej bol zranený motocyklista, spozorovali, že vodič autobusu, idúci oproti, spomalil. Dôvodom jeho konania nebola však pomoc, ale natočenie si danej udalosti.

„Za tento priestupok v doprave dostal pokutu 60 eur,“ uviedla nitrianska krajská polícia na sociálnej sieti.

Policajtov prekvapilo, že muž, ktorý sa tohto priestupku dopustil, bol vodič profesionál. S rôznymi kolíziami tak pravdepodobne prichádza do styku pravidelne, avšak aj napriek tomu bola jeho reakcia nelogická.

„Ak zaregistrujete dopravnú nehodu a nie je na mieste žiadna zo záchranných zložiek a vy nezastavíte a neposkytnete prvú pomoc, môžete sa dopustiť aj trestného činu neposkytnutia pomoci,“ upozorňuje polícia.

Pokiaľ sú už na mieste udalosti prítomné záchranné zložky a cesta je priechodná, nezdržujte premávku a nezhotovujte snímky a nenatáčajte videá.

Polícia na to upozorňuje pravidelne.

Foto: Polícia SR – Nitriansky kraj

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password