Nehodovosť v Nitrianskom kraji opäť stúpla, vzrástol aj počet obetí

Dopravná polícia predbežne hovorí o nedostatočnej pozornosti pri šoférovaní.

Práve počas víkendu, kedy sme si pripomínali Svetový deň pamiatky obetí dopravných nehôd opäť stúpla nehodovosť v Nitrianskom kraji. Dopravné kolízie pripravili o život ďalšie dve osoby. Levickí dopravní policajti boli v sobotu privolaní k nehode, ktorá sa stala na nezabezpečenom železničnom priecestí medzi Tlmačmi a obcou Veľké Kozmálovce. 48-ročná vodička sa pravdepodobne nevenovala dostatočne vedeniu auta, nerešpektovala dopravné značenie STOJ, daj prednosť v jazde a vošla na železničné priecestie v čase, keď tadiaľ prechádzal nákladný vlak.

„Rušňovodič aj napriek zvukovej signalizácii a použitej rýchlobrzde nedokázal zrážke s autom zabrániť. Po náraze vlaku do stredu bočnej ľavej časti vozidla na koľajisku bolo auto tlačené vlakom po trati odkiaľ bolo odhodené doprava. Pri náraze vodička utrpela rozsiahle zranenia, ktorým na mieste podľahla,“ opisuje situáciu nitrianska krajská polícia. 47-ročný rušňovodič absolvoval dychovú skúšku s negatívnym výsledkom, u zosnulej bude prípadné požitie alkoholických nápojov zisťované pri pitve. Vzniknutá škoda bola odhadnutá na 13 tisíc eur. Príčinu, okolnosti a mieru zavinenia určí ďalšie vyšetrovanie.

Pracovný týždeň skončil tragicky aj pre 27-ročného muža.

Mladý vodič sa zrejme tiež dôsledne nevenoval riadeniu, prešiel s autom do protismeru a narazil do protiidúceho autobusu. „Následne nato ho vymrštilo do jeho jazdného pruhu kde vrazil do zvodidiel, ktoré poškodil. Auto od zvodidiel odhodilo do ďalšieho vozidla – Toyoty, ktoré skončilo mimo vozovku. Vodič pravdepodobne z dôvodu nepripútania sa bezpečnostným pásom vyletel z auta na cestu a utrpel zranenia nezlučiteľné so životom,“ informuje krajská polícia. Aj v tomto prípade sú okolnosti a miera zavinenia predmetom vyšetrovania dopravnej polície, začaté bolo trestné stíhanie za zločin usmrtenia.

Tretia smrteľná nehoda pribudla v nedeľu večer, kedy 64-ročný neosvetlený chodec vbehol pod kolesá auta 30-ročnej vodičky. Dychová skúška u nej požitie alkoholu nepotvrdila. Nebohý bol prevezený na súdno–lekársku pitvu. Kolíziu v Krušovciachi je riešená ako trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

„Aj napriek tomu, že policajti vo zvýšenej miere vykonávajú rôzne akcie zamerané na vodičov pod vplyvom alkoholu, merajú maximálne povolenú rýchlosť, alebo kontrolujú dodržiavanie pravidiel cestnej premávky je treba si uvedomiť, že svoj osud máme v rukách len my sami. Vodiči, ktorí si myslíte, že ste v aute nesmrteľní nie je to tak. Uvedomte si, že auto je len stroj, ktorý ovládate vy,“ pripomína polícia.

foto: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password