Nedodržiavajú karanténu. Ulice musia strážiť policajné hliadky

Tri rómske rodiny, dokopy 9 ľudí z obce Hájske, sa v stredu a vo štvrtok 1. a 2. apríla vrátili z Anglicka. Nakoľko prišli vlastnými autami, povinná karanténa v štátnych zariadeniach sa ich netýkala.

Jeden z rodiny, 37 ročný muž, bol v sobotu 4. apríla prevezený do nemocnice z dôvodu náhleho zhoršenia zdravotného stavu, kde mu boli zároveň odobraté vzorky na Covid-19.

V pondelok prišli výsledky testov na koronavírus, ktoré boli pozitívne.

Rodiny po celý čas po návrate na Slovensko síce karanténu dodržiavali, ale ľudia žijúci s nimi v spoločnej domácnosti sa voľne pohybovali nielen po obci, ale aj na ďalších miestach, najmä v okrese Šaľa a Nitra. „V aute pozitívne testovaného muža sa od návratu na Slovensko vozilo veľa ľudí z osady. Dcéra pozitívne testovaného sa v posledných dňoch pohybovala aj v oblasti Borovej ulice v Nitre,“ informoval nás starosta Hájskeho Jaroslav Bennár. Zároveň dodal, že muž s diagnostikovaným ochorením Covid-19 sa momentálne nachádza v domácom ošetrení.

Po mužovom pozitívnom testovaní v pondelok uzavreli tri ulice v Hájskom, na ktorých žije približne 100 Rómov.

Dnešným dňom sa v Hájskom zaviedli prísne bezpečnostné opatrenia a policajné hliadky strážia obyvateľov ulíc, aby sa zabránilo pohybu osôb po okolí. Podľa nášho zdroja je v pláne otestovať všetkych obyvateľov osady.

„V prípade, že nebudú dôsledne dodržiavať karanténu aj rodinní príslušníci, bude tam veľa infikovaných,“ hovorí jeden z obyvateľov Hájskeho.


Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password