Nedeľné popoludnie v Botanickej záhrade SPU ponúkne knihy, rastliny, oblečenie aj háčkovanie

Najbližšie jesenné popoludnie v Botanickej záhrade Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (BZ SPU) môžete stráviť výmenou nepotrebných a hľadaním zaujímavých kníh, oblečenia alebo doplnkov, teda swapovaním. Okrem toho môžete aj rozšíriť vašu domácu záhradu.

foto ilustračná: pixabay.com

„Strávte s nami príjemné jesenné popoludnie a zapojte sa do swapu oblečenia a kníh, knižného antikvariátu a kúpy rastliniek, spravte si piknik v Botanickej záhrade a zapojte sa do komunitného workshopu háčkovania,“ uvádza BZ SPU.

Hlavným cieľom je dať nepoužívaným veciam druhú šancu.

foto: NH

Výmena bude fungovať v pomere 1:1 – jeden kus prinesiete, jeden si odnesiete.

V nedeľu 18. septembra od 15. do 18. hodiny sa bude swapovať dámske, pánske a detské oblečenie, kabelky, topánky, doplnky a knihy.

foto ilustračná: pixabay.com

Účastnícky poplatok pre swaperov sú 2 €, maximálne je možné priniesť na výmenu 20 kusov. Veci musia byť čisté a nepoškodené, bez pokazených zipsov a gombíkov. V prípade kníh je menšie poškodenie prebalu alebo vpísané venovanie v poriadku, knihy by ale nemali byť príliš opotrebované. Spodnú bielizeň, ponožky, pančuchy a podobne nie je možné vymieňať.

Pre tých, ktorí neprídu vymieňať, ale nájdu niečo zaujímavé, platí jednotná za kus 2 €. V spolupráci s antikvariátom Zrkadlo a botanickou záhradou bude pripravený aj knižný antikvariát a predaj rastlín za symbolické ceny.

Návštevníci si okrem toho môžu zapojiť do workshopu vedeného remeselníčkou Lenkou Olejárovou. „Naučíte sa techniky jednoduchšieho a zložitejšieho háčkovania a spolu sa zapojíme do tvorby komunitného diela Srdce Nitry,“ informujú organizátori.

Workshop je súčasťou septembrových aktivít Kreatívneho centra Nitry. Na všetkých stretnutiach sa pri háčkovaní upcykluje a háčkuje zo zvyškov látok, ktoré už nemajú využitie. Účastníci si preto môžu priniesť aj staré tričká či plachty.

Televízia Nitrička

Forgot Password