Návyky šťastných ľudí

Chceli by ste poznať tajomstvo šťastných ľudí?

S príchodom nového roku máme tendenciu sumarizovať. Čo sme stihli, prípadne nestihli. Spisujeme si dlhočizné zoznamy predsavzatí. Vo finále však vždy zistíme, že najpodstatnejšie je, aby sme boli šťastný. Ako docieliť tento stav je niekedy záhadou. Prinášame vám zopár tipov, ktorými sa riadia šťastní ľudia.

Hovoria pravdu
Ruku na srdce, kto z nás si môže povedať, že vždy hovorí pravdu? Veď povedať milosrdnú lož je ľahšie ako sa pasovať s pravdou. Šťastní ľudia sa pravdy neboja, dokážu ju totiž podať diplomaticky. Nepáči sa vám účes vášho partnera? Čo znie lepšie? „ Dnes máš zlý účes” alebo „ Miláčik, dnes to máš v pohode. Ale pamätáš, minule si to mala úplne krásne.” Ani to nebolelo.

Zdroj: pixabay.com

Veľa sa smejú
Smiech je nákazlivý a dokonca je zadarmo! Usmievajte sa vždy, keď je to možné. Ľudia vám ho opätujú a keď nie, tak nie. Nenecháte si predsa pokaziť deň.

Každý deň sa učia
Knihy nie sú jediným nosičom informácií. Neverili by ste, koľko zaujímavostí sa môžete dozvedieť z rozhovoru s cudzím človekom. Inšpirácie sa ponúkajú vždy a všade, stačí otvoriť oči.

Zdroj: pixabay.com

Ignorujú ohováračky
Skutočne chcete strácať čas rozprávaním o druhých? Istotne nie. Radšej rozoberajte svoje nápady, myšlienky, postrehy. Nezabúdajte, ohováranie je trestné.

Dobré skutky
Vyskúšajte spraviť aspoň jeden malý dobrý skutok denne. Pokojne si ich zapisujte a o rok to bude 365 dôvodov, kedy ste spravili druhých ľudí šťastnými.

Televízia Nitrička

Forgot Password