Návšteva nitrianskych pedagogičiek v maďarskom meste Veszprém

V rámci partnerskej spolupráce medzi mestami sa pedagogičky z Nitry zúčastnili pracovného workshopu v maďarskom Veszpréme.

Workshopu sa zúčastnili vedúca odboru školstva, mládeže a vzdelávania na Mestskom úrade v Nitre Mária Orságová, referentka pre materské školy na MsÚ v Nitre Magdaléna Feketeová, referentka pre cestovný ruch a medzinárodnú spoluprácu na MsÚ v Nitre Miriam Horníková a riaditeľky vybraných materských škôl.

„Na úvod našej návštevy nás prijal primátor mesta Gyula Porga. Vo svojom príhovore zdôraznil význam a dôležitosť partnerských vzťahov v oblasti školstva a vzdelávania, ktoré sú pre obe naše krajiny mimoriadne dôležitými,“ vyjadrila sa Miriam Horníková.

Okrem návštevy tamojšej radnice zavítala delegácia z Nitry aj do viacerých miestnych materských škôl. Nitrianske učiteľky si mohli porovnať vybavenie tried a dozvedieť sa viac o tom, ako prebieha výchova a vzdelávanie detí v Maďarsku. So svojimi zahraničnými kolegyňami si vymenili informácie a skúsenosti ohľadom prístupov v rámci vzdelávania a hovorili aj o rozličných vzdelávacích zákonoch, ktoré v jednotlivých krajinách platia .  

„Pedagogičky sa dohodli, že v budúcom roku si riaditeľky materských škôl z Veszprému prídu pozrieť naše nitrianske materské školy,“ povedala Mária Orságová.

Zdroj foto: nitra.sk

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password