Našlo sa telo nezvestného Nitrana Jozefa Pirošku

Pátranie po Slovákovi v západnej časti Nízkych Tatier je ukončené.

66-ročný Jozef Piroško v minulosti učil informatiku na gymnáziu na Párovskej ulici v Nitre. „Ako učiteľ bol super človek, veselý, spoločenský, veľký turista,“ hovorí jeho bývalý študent z gymnázia. Po Nitranovi pátrala ružomberská polícia od 10. februára 2020.

Turistická záľuba ho pravdepodobne doviedla aj do Nízkych Tatier, kde sa mu stala osudnou.

zdroj: Horská záchranná služba

V stredu 1.4.2020 bolo v popoludňajších hodinách záchranármi HZS z Nízkych Tatier nájdené telo 66-ročného slovenského turistu.

„Muž sa naposledy skontaktoval s príbuznými prostredníctvom SMS správy s informáciou, že sa nachádza na červenom TZCH v oblasti Košariska a zostupuje do Liptovskej Lúžnej. Po mužovi intenzívne pátrali nasledujúce dni v oblasti Nízkych Tatier horskí záchranári so služobnými psami aj Letkou MV SR,“ informuje Horská záchranná služba. Okolnosti pátrania boli sťažené nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Na hrebeni sa v tom čase nachádzalo do pol metra previateho snehu, ktorý značne komplikoval prácu záchranárov.

Mužove pozostatky boli napokon nájdené v oblasti Ondrejskej hole, v žľabe spadajúcom do Sopotníckej doliny.

Záchranári HZS spolu s príslušníkmi BOJ a v súčinnosti s Letkou MV SR transportovali mužove pozostatky na Donovaly a odovzdali Polícii SR a pohrebnej službe.

zdroj: Horská záchranná služba

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password