Naše mesto prezentované na medzinárodnej súťaži

V nedeľu vyvrcholila Medzinárodná geografická súťaž v Hong Kongu, na ktorej sa hovorilo aj o našom meste.

Súťaž pozostávala z písomného testu, práce v teréne, multimedia testu a prezentácie plagátov. Súťažilo sa individuálne, akurát prezentácia prebiehala v tímoch. Témou plagátov boli Smart cities a slovenský tím si vybral naše mesto ako príklad.

Slovensko zastupovali Nina Bučeková, Daniela Dančejová, Matej Galamb a Matúš Béber. Podľa jednej zo súťažiacich, Niny Bučekovej, si Nitru ako príklad vybrali pomerne rýchlo. Čo vlastne na nej vyzdvihli?

„Prezentovali sme projekty pod konceptom smart city ako bikesharing, kontajnery, nové osvetlenie, free wifi, inteligentné lavičky, parkdots,“ uviedla Nina.

Zaujímavosťou je, že ani jeden zo štyroch členov tímu nebol Nitran, či Nitranka. Seničanka, Michalovčanka, Komárňan a Košičan boli členmi tejto výpravy. Možno aj táto prezentácia pomohla Matúšovi Béberovi k striebornej medaile, a Nine Bučekovej k medaile s bronzovým leskom.

Foto: archív Niny Bučekovej

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password