V transfúznej stanici v Nitre sa dnes koná deň otvorených dverí. Krv môžete darovať aj na mestskom úrade

14. jún bol vyhlásený ako Svetový deň darcov krvi Svetovou zdravotníckou organizáciou v máji 2005. Letné mesiace sú každoročne najkritickejším obdobím, v ktorom darovaná krv zachraňuje ľudské životy.

Ilustračný obrázok: pixabay.com

Utorok 14. júna je Svetovým dňom darcov krvi. Pri tejto príležitosti Národná transfúzna služba SR na svojich odborných pracoviskách pripravila deň otvorených dverí. Priestory sú pre návštevníkov otvorené od 7. do 17. hodiny.

Na všetkých odberných centrách sú stále zavedené protiepidemiologické opatrenia v súvislosti s koronavírusom. Každý, kto bude chcieť v tento deň darovať krv, sa musí objednať na presný čas na telefónnych číslach uvedených na webstránke ntssr.sk. „Osoby, ktoré budú mať záujem si naše odborné pracoviská pozrieť a oboznámiť sa s našou činnosťou, budú musieť pred vstupom na pracovisko dodržať zavedené aj bezpečnostné opatrenia,“ uvádza NTSSR.

Tohtoročné motto Svetového dňa darcov krvi znie: Darovanie krvi je činom solidarity. Pridaj sa a zachraňujú životy.

Krv je v tento deň možné darovať aj na Mestskom úrade v Nitre. Primátorská kvapka krvi sa tu koná od 8. do 12. hodiny na 1. poschodí. Odber krvi je vykonávaný mobilnou jednotkou národnej transfúznej služby.

Televízia Nitrička

Forgot Password