Napriek horúčavám zostávajú pitníky a rozprašovače vodnej pary zatvorené

Napriek horúčavám a výstrahám Slovenského hydrometeorologického ústavu pred vysokými teplotami zostávajú v Nitre pitníky a vodné brány zatvorené.

„Hygienici nám zatiaľ nepovolili spustiť pitníky ani rozprašovače vodnej pary. Fontány sme spustili už dávnejšie, tie zostávajú spustené,“ potvrdil hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek. Zároveň upozorňuje, že v žiadnej z fontán nie je pitná voda. 

V Nitre sa nachádza 12 fontán, približne polovica z nich je funkčná. Mimo prevádzky zatiaľ zostáva sedem pitníkov napojených na vodovodnú sieť s pitnou vodou a štyri vodné brány, ktoré vytvárajú osviežujúcu vodnú hmlu. 

Vo fontánach musí mesto používať dezinfekciu, ktorá je spolu s ďalšími nákladmi na fontány, ako sú energie či voda, hradená z rozpočtu Strediska mestských služieb. Ročné náklady na fontány dosahujú podľa slov Holúbka približne 40.000 eur. „Fontány čistíme minimálne raz týždenne, niekedy aj dva či trikrát. Pravidelne máme problém s vandalmi, ktorí ich znečisťujú,“ potvrdil hovorca mesta, podľa ktorého dokážu ľudia do fontán hodiť všetko – od opalkov z cigariet až po prepravky.

Televízia Nitrička

Forgot Password