Namiesto ihriska gauč a herná konzola

„Odlož loptu, zober ovládač“ sa stalo novým heslom týchto dní. Svoje o tom vie aj FC Nitra, ktorá momentálne pre zavedené opatrenia nemôže hrať.

Keď nepríde hora k vám, choďte vy k nej. Zrejme aj to by sa mohlo stať hlavným mottom e-Fortuna ligy Challenge. Tá usporadúva turnaj, ktorého sa zúčastní 12 hráčov z 12 klubov našej ligy. Namiesto boja na reálnom trávniku si hráči zašportujú cez víkend na „Playku“.

E-sport si tak vyskúšajú aj profesionálni hráči futbalu. Za Nitru môžeme sledovať výkony Róberta Balážiho, ktorý nás bude reprezentovať. Podľa vyjadrenia FC Nitra e-sportových turnajov vo svete pribúda práve pre celosvetovú pandémiu.

Športovci sadajú za herné konzoly, na čo reaguje aj Fortuna liga svojím víkendovým turnajom. Ten sa uskutoční 18. – 19. 4. 2020, vždy od 16.00 do 19.30 hod.

Turnaj sa bude dať sledovať cez Twitch Fortuna ligy i na športovej stanici Orange Šport.

Pixabay

„E-sport je svetovým trendom a v súčasnej dobe i športovou alternatívou. Rozhodli sme sa o atraktívny formát turnaja, pretože za herné konzoly posadíme skutočných futbalistov Fortuna ligy. Našim cieľom je priniesť prakticky z domu zaujímavé športové podujatie, pobaviť fanúšikov a pomôcť aj tým, ktorí to potrebujú,“ hovorí senior manažér Únie ligových klubov Milan Ondruš.

kompletný menný zoznam zúčastnených hráčov
zdroj: FC Nitra FB

Jednou z tém turnaja bude okrem zábavy aj dobročinnosť. Každý zúčastnení profesionálny futbalista si bude môcť vybrať jednu organizáciu, ktorej v prípade víťazstva môže darovať vypísanú odmenu 1 500 €. „Vďaka našim partnerom sa nám podarila vyskladať slušnú suma, o ktorú sa hrá. Na konci turnaja spoznáme víťaza, ktorý odovzdá virtuálny šek organizácii, ktorú si sám vyberie,“ dodáva Ondruš.

Pixabay

Futbalisti budú hrať z domu na herných konzolách. „Každý hráč si vyberie obľúbený svetový klub, s ktorým bude hrať. V prípade, že narazia na seba dva rovnaké tímy, vyberie si svoj sekundárny klub. V sobotu sú na programe skupinové zápasy, v nedeľu vyraďovacie boje a približne o 19.00 veľké finále,“ píše FC Nitra.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password