Námestie ožilo hudbou

V piatok večer prebehlo na Svätoplukovom námestí v Nitre podujatie s názvom Tancovačka na námestí.

Tancovačku organizovalo mesto Nitra a vy ste mali možnosť vypočuť si kapely ako Lavagance, Gonsofus alebo Hudba z Marsu. Akcia bola zameraná pre širokú verejnosť.

„Podujatie celkovo môžeme hodnotiť veľmi pozitívne. Ľudia si našli cestu na námestie, videli kapely, ktoré v Nitre na námestí ešte neúčinkovali. Podujatie si vďaka väčšej návšteve pochvaľovali aj blízke prevádzky na pešej zóne a na Župnom námestí,“ vyjadril sa Tomáš Holúbek, hovorca mesta Nitra.

Lavagance je hudobná skupina z Bratislavy, ktorá často mieša prvky popu, indie rocku a elektroniky. Na našej hudobnej scéne pôsobí od roku 2006. Gonsofus je projekt, ktorý vznikol spoluprácou dvoch talentovaných hudobníkov. Spájajú žánre ako reggae, dub, hip-hop a elektroniku. Dvojica je známa tým, že spolu ovládajú až desať hudobných názorov naraz. Hudba z Marsu je trnavská kapela, ktorá pôsobí na našej scéne už od roku 1996. Vo svojej hudbe využívajú viacero žánrov a za 23 rokov pôsobenia stihli odohrať množstvo koncertov vo viacerých krajinách.

„Interpreti – kapely Lavagance, Gonsofus a Hudba z Marsu odchádzali taktiež spokojní. Je potrebné poďakovať sa aj zvukárskemu tímu, ktorý podujatie veľmi citlivo nazvučil. A samozrejme je potrebné sa poďakovať všetkým, ktorí na Tancovačku na námestí prišli a zostali do konca aj napriek hrozbe blížiacej sa búrky, ktorá nás našťastie obišla. A do tretice vďaka patrí aj Nitrianskemu samosprávnemu kraju, ktorý toto podujatie podporil sumou 1700 eur,“ dodal Holúbek.

Viac sa o tejto udalosti dozviete už čoskoro v našej pripravovanej reportáži na TV Nitrička.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password