Najväčšie investičné akcie Nitry

Aktuálne prebiehajú rekonštrukcie viacerých mestských budov. Pozreli sme sa na niektoré väčšie investičné akcie mesta Nitra.

Počas júla a augusta mesto najviac pracuje na rekonštrukciách školských budov a zariadení. V súčasnosti prebieha napríklad rozšírenie jedálne a kuchyne na ZŠ kráľa Svätopluka. Táto škola mala doteraz iba veľmi malé priestory na stravovanie, ich rozšírenie bolo teda nutné. Cena týchto prác sa pohybuje vo výške okolo 70 000 eur. Na ZŠ Škultétyho sa pracuje na obnove sociálnych zariadení za 124 958 eur a prebieha aj rekonštrukcia rozvodov na ZŠ Kniežaťa Pribinu za 209 665 eur. Všetky práce by mali byť ukončené v septembri.

Rozšírenie kuchyne a jedálne na ZŠ kráľa Svätopluka

.

„Vo všeobecnosti môžeme povedať, že momentálne sa všetko naše investičné úsilie točí okolo rekonštrukcie škôl a školských budov. Je obdobie prázdnin, kedy škôlkari a školáci nie sú v mestských MŠ a ZŠ, a preto chceme v tomto termíne postíhať čo najviac prác, ktoré sú na viacerých školských budovách naplánované,“ vyjadril sa Tomáš Holúbek, hovorca mesta Nitra.

Okrem opráv a rekonštrukcií škôl a škôlok sa pracuje aj na vybudovaní úplne novej škôlky na Dobšinského ulici na Zobore. Celková cena škôlky je 2 612 509 eur, avšak veľkú časť financií získalo mesto cez výzvu Integrovaného regionálneho operačného programu. Viac informácií o novej škôlke sa dočítate v našom článku.

Nová škôlka, zdroj: mesto Nitra

Po skončení letných prázdnin sa mesto zameria na opravu chodníkov a ciest. Na Škultétyho ulici v súčasnosti prebieha výstavba parkoviska a odbočovacích pruhov. Cena týchto prác je 129 820 eur.

„Ihneď po tom, čo sa skončia rekonštrukčné práce v školách, sa mesto plánuje vo zvýšenej miere venovať rekonštrukcii miestnych komunikácií. Budú sa vo veľkom opravovať mestské chodníky a cesty,“ pokračoval Holúbek.

K najväčším investičným akciám patrí aj výstavba nového cintorína na Chrenovej a premena ubytovne na Hlbokej ulici na nájomné byty. Práce na cintoríne by mali byť ukončené koncom septembra a podľa zmluvy vyjde táto investičná akcia na 1 205 824 eur. Viac o novom cintoríne sa dozviete v našej reportáži. Do bytov na Hlbokej ulici by sa prví nájomníci mali sťahovať v septembri, cena prác dosiahla výšku 1 074 070 eur. Viac informácií o nových bytoch nájdete v našom článku.

Nový cintorín na Chrenovej

Na prelome jari a leta sa realizovali aj kanalizácie na viacerých uliciach – Dvorčanská, A. Točíka, Bizetova alebo napríklad Bajkalská. Okrem toho mesto v rovnakom termíne budovalo aj nové cyklotrasy. Cyklotrasa z Klokočiny cez Borinu na autobusovú stanicu, cyklistické chodníky na Trase Nitra – Vráble,  II. etapa trasy Trieda Andreja Hlinku – Dlhá alebo cyklotrasa od Univerzitného mosta cez Mostnú až do Mestského parku na Sihoti. Výsledná cena za práce na cyklotrasách sa vyšplhala do výšky približne 2 110 000 eur.

Medzi veľké investície treba zaradiť aj výstavbu športovej haly na Hlbokej za 909 521 eur, ktorá už bola zrealizovaná. Prebieha taktiež rekonštrukcia bazénov v mestskom kúpeli za 161 726 eur.

Vyššie spomínané sú len niektoré z najväčších investičných akcií, nie sú to ani zďaleka všetky, ktoré mesto tento rok zrealizovalo. O ďalších investíciách sa bude postupne rozhodovať na mestských zastupiteľstvách.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password