Najväčší zamestnávateľ v regióne posiela zamestnancov na „home office“

Automobilka Jaguar Land Rover beží v mimoriadnom režime, reaguje tak na kritickú pandemickú situáciu v Nitre.

Automobilka funguje od pondelka v mimoriadnom režime. „Znamená to, že po koncoročnom sprísnení opatrení platí napríklad povinnosť práce z domu pre všetky pracovné pozície, ktorých prítomnosť v závode nie je priamo potrebná na výrobu automobilov,“ uviedla manažérka Jaguar Land Rover Slovakia pre firemné vzťahy Miroslava Remenárová.
Spoločnosť už 28. decembra vykonala dobrovoľné testovanie zamestnancov a dodávateľov, druhé kolo organizuje vo štvrtok a piatok 7. a 8. januára. „Vývoj situácie pozorne sledujeme tak, aby sme zabezpečili ochranu zdravia všetkých zamestnancov, dodávateľov a tým aj okolia, v ktorom pôsobíme. Od začiatku pandémie sme zabezpečili rozsiahle protipandemické opatrenia v závode, ktoré zahŕňajú našich zamestnancov, ako aj zamestnancov dodávateľských firiem pôsobiacich v areáli závodu,“ povedala Remenárová.

Automobilka poskytuje svojim zamestnancom maximálnu podporu. Od 1. januára funguje v závode špeciálna telefonická a emailová linka v súvislosti s ochorením COVID-19, využíva sa aj na nahlasovanie neprítomnosti.

Spoločnosť zároveň zaviedla prísny protokol pre prípady pozitívneho výsledku u zamestnancov. „Pandemickú situáciu neustále monitorujeme a sme v úzkom kontakte s predstaviteľmi mesta, ako aj s regionálnym úradom verejného zdravotníctva. Sme pripravení urobiť všetko, čo je v našich silách, na ochranu zdravia našich zamestnancov, spolupracovníkov a ich rodín,“ dodala Remenárová.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password