Najnovšia výstava Nitrianskej galérie prichádza s novými menami

Výstavné priestory Galérie mladých v Nitrianskej galérii (NG) sú pripravené na novú výstavu s názvom FOKUS.

foto ilustračná (pixabay.com)

. Akvizičná výstava je cielenou prezentáciou autorov mladšej a strednej generácie, ktoré pribudli do zbierkového fondu za posledné dva roky. „Ide o autorov, ktorých tvorba v zbierke galérie doteraz vôbec nebola zastúpená. Strategicky boli nákupy zamerané na posilnenie fondu grafiky (Palo Čejka, Tomáš Klepoch) a fondu fotografie a iných médií (András Cséfalvay, Lucia Papčová), ktorý je najmenším zbierkovým fondom galérie v súčasnosti,“ približuje zámer Nitrianska galéria.

Výstavu budú môcť návštevníci vidieť od 8. júla do 29. augusta.

András Cséfalvay sa venuje experimentálnemu filmu a 3D animácii. Výtvarné umenie študoval na Newcastle University a v roku 2011 abosolvoval Vysokú školu výtvarných umení (VŠVU) v Bratislave, kde v súčasnosti pôsobí na katedre intermédií. Jeho filmy sa premietali na festivaloch Early Melons v Bratislave, Cinematik v Piešťanoch, PAF13 v Olomouci a ďalších.

zdroj: NG

Palo Čejka sa okrem fotografii, grafike, ilustrácii a grafickému dizajnu venuje aj hudbe, je spevákom a textárom kapely Kamoško a Kokosko, moderátorom, básnikom a tiež učiteľom. Ďalším autorom je Tomáš Klepoch, ktorý sa zameriava najmä na knižnú tvorbu. Za ilustrácie a knižný dizajn bol viackrát ocenený. Lucia Papčová po štúdiách na viedenskej Akademie der bildenden Kunste a bratislavskej VŠVU aktuálne venuje najmä veľkoformátovej fotografii.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password