Najnebezpečnejšie miesta v Nitre

Policajné štatistiky vravia jasne: Kto chce problémy, nech ide v nočných hodinách počas víkendu do týchto lokalít.

Nie je tajomstvom, že koncentrácia nočných podnikov, uvoľnenej nálady a dní voľna láka mladších ľudí na Mostnú ulicu. Častokrát sa však zábava zmení na hádky, potýčky a bitky. V minulom roku ich však bolo pomenej, než sme boli zvyknutí. „Vlani okresné riaditeľstvo policajného zboru evidovalo v tejto lokalite 17 násilných trestných činov. Rok predtým bol počet násilných trestných činov až 44. Vo viacerých prípadoch polícia zadržala páchateľov priamo na mieste. Práve súčinnosť štátnej a mestskej polície pomohla k tomu, aby počet násilných trestných činov v oblasti klesal,“ informuje Tomáš Holúbek, hovorca mesta Nitry.

Foto: Denisa Branikovičová

Svoj názor na minuloročné výsledky bezpečnosti v meste vyjadril aj primátor Nitry Marek Hattas: „Väčšinou je kriminalita spojená so sociálnym aspektom. Zameriavame sa na to, aby sme predchádzali kriminalite, pretože to je oveľa lacnejšie, ako tomu čeliť. Problémov ohľadom bezpečnosti je tu viacej, niektoré sú spojené s marginalizovanými komunitami, nočným životom alebo malým chuligánstvom. Tak ako iné krajské mestá, aj my tu máme svoje vlastné problémy.“

Foto: Denisa Branikovičová

Podľa slov Jána Grešša, poslanca MsZ v Nitre, je koncentrácia zábavných podnikov na jednom mieste značná výhoda. „Exponovaná zóna ako Mostná ulica nie je príliš bezpečná oblasť. Na druhej strane si myslím, že je obrovskou výhodou, keď sú podniky koncentrované na jednej ulici, ktorá sa vďaka tomu dá hladko a jednoducho monitorovať bezpečnostnými zložkami. Na ulici je namontovaný bezpečnostný systém, kamery a osvetlenie na vysokej úrovni,“ prezrádza poslanec.

Okrem hluku a ľudí pod vplyvom alkoholu však miestnych trápia aj iné úskalia spojené s nočným životom – neporiadok. Ten si môžeme všimnúť najmä v sobotné a nedeľné rána. „S tým sa vysporadúvajú mestské služby v spolupráci s majiteľmi podnikov,“ odpovedá Ján Greššo. Útrapy a nepríjemnosti tohto typu sú podľa slov primátora aj zmieneného poslanca súčasťou života v meste.

Foto: Denisa Branikovičová

„Život v meste so sebou prináša hluk aj prach,“ dodáva poslanec Greššo.

Viac sa dozviete v reportáži TV Nitrička tu.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password