K najčastejším príčinám požiarov v Nitre minulý rok patrili nedbalosť a úmysel

Hasičov minulý rok najviac zamestnala neopatrnosť dospelých a úmysel neznámych osôb.

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru SR v Nitre za rok 2021 zaevidoval 94 požiarov na území mesta. Pre porovnanie, v roku 202 bolo evidovaných 101 požiarov. „Najčastejšia príčina vzniku požiaru bola v 20 prípadoch úmyselné zapálenie neznámou osobou so škodou 6 500,-€ a v 20 prípadoch nedbalosť neopatrnosť dospelých – fajčenie s celkovou škodou 95 020,-€,“ uvádza sa v správe o požiarovosti za rok 2021.

V 13 prípadoch boli požiare spôsobené technicko-prevádzkovými poruchami. Medzi príčinami sa spomína aj manipulácia s otvoreným ohňom a žeravým popolom, spaľovnanie odpadu mimo skládok, vypaľovanie trávy, elektrický skrat či používanie zábavnej pyrotechniky.

Pri týchto požiaroch boli spôsobené materiálne škody vo výške 445 070 €.

Najviac požiarov vzniklo v mesiaci jún, kedy hasiči zasahovali 16-krát, vo februári 12-krát a v januári 11-krát. Apríl so štyrmi požiarmi patril k najmenej náročným mesiacom. „Na zvýšenej požiarovosti počas mesiaca jún mali značný podiel požiare spôsobené neopatrnosťou a nedbalosťou osôb – fajčením,“ spresňuje správa. Podľa správy došlo aj k obetiam – o život prišla jedna osoba a zranených bolo päť osôb.

K požiarom najčastejšie dochádzalo v Starom Meste, na Klokočine a na Chrenovej. Hasiči v Starom Meste zasahovali 25-krát, na Klokočine 14-krát a na Chrenovej 12-krát.

foto ilustračná: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password