Najčastejšie veci, ktoré ľudia vo svojom živote ľutujú

Čo najviac vo svojom živote ľutujete vy?

Ľudia vo svojom živote ľutujú všelijaké veci. Vzťahy, peniaze, premárnené chvíle alebo možnosti. Americká herečka Marilyn Monroe povedala: „Všetci by sme mali začať žiť skôr, než budeme príliš starí. Strach je hlúpy. A takisto ľútosť.“

Načo čakáte?
Najhoršie, čo môžete v živote urobiť, je čakať. Čakať na správny moment, na správnych ľudí, na správne situácie. Nečakajte, tvorte si ich. Nemrhajte časom, ktorý je tak vzácny.

Prokrastinácia
„Dnes sa mi vôbec nechce, urobím to zajtra.” Je vám táto veta povedomá? Vymažte ju zo svojho slovníka. Čas je neúprosný, ani sa nenazdáte a ste o 20 rokov starší.

Nadmerné premýšľanie
Poznáte knihu Sila prítomného okamihu od Eckharta Tolleho? Nie? Najvyšší čas, aby ste si ju prečítali. Prílišné premýšlanie vás oberá o prítomný okamih. Ako si môžete užívať tu a teraz, keď ste nonstop niekde inde? Tolle tam rozoberá aj ľudské problémy. Máme v tomto momente nejaký problém? No nie a ak áno, vyriešime ho ľahšie plne vedomí. Nepredstavujme si v hlavách všakovaké scenáre, ktoré sa pravdepodobne nestanú skutočnosťou. Žime tu a teraz, snažme sa užívať život plnými dúškami.

Zdroj: Pixabay.com

Čo si o mne myslia druhí ľudia?
Čo si o mne myslia, to je len ich problém. Len ich pohľad na život a na svet. Načo sa tým trápiť? Majte na pamäti, že cudzie problémy sa riešia omnoho jednoduchšie ako tie naše. Ľudia majú prirodzenú tendenciu rozoberať druhých miesto toho, aby si upratali vo svojich domácnostiach. Nič si z cudzích názorov nerobte, starajte sa sami o seba a o to, čo cítite. Počúvajte svoju intuíciu.

Strach
„Čo keď sa mi to nepodarí? Čo keď prehrám? Čo keď budem až druhý? Čo keď nebudem mať dostatok peňazí? Čo keď v škole dostanem päťku? Čo keď ma vyhodia z práce?” Čo keď je to len úplne zlé nastavenie mozgu? Preformulujte si tieto vety na: „Budem sa veľmi tešiť, keď sa mi to podarí! Robím maximum pre to, aby som vyhral. Mám dostatok peňazí a okrem iného som šikovný, čiže si tie peniaze ľavou zadnou zarobím.” Neznie to lepšie? Čo poviete?

Pozitívne myslenie je viac ako nutnosť. Tak myslite pozitívne. No a čo, že je to teraz šedé, zajtra to môže byť dúhové. Veľa šťastia priatelia.

Televízia Nitrička

Forgot Password