Najbližšie dni platia pre okres Nitra výstrahy pred mrazom i vetrom: Mestský park zatvorili

Zima sa chce asi s nami poriadne rozlúčiť. Podľa Slovenského hydrometeorologické ústavu môžu v sobotu denné teploty klesnúť na -14 až -19 stupňov.

foto ilustračné (pixabay.com)

Utorkové a stredajšie sneženie dnes na Slovensku sprevádzajú aj stále klesajúce vonkajšie teploty a vietor, ktorý pocit chladu znásobuje. SHMÚ vydalo ďalšie výstrahy 1. aj 2. stupňa, dnes a zajtra majú trvať na celom území Slovenska.

Pre okresy Nitrianskeho kraja platia vo štvrtok 11. 2. a piatok 12. 2. do 12.00 hod. výstrahy 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi. „Výskyt snehových jazykov je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ uvádza SHMÚ, pričom záveje sa môžu vyskytovať len miestami. Denné teploty dosiahnu najviac -8 až -1 stupeň.

Okrem toho dnes do 17.00 v okrese Nitra platí aj výstraha 1. stupňa pred vetrom.

zdroj: SHMÚ

Má dosahovať rýchlosť 45 -55 km/h, v nárazoch 65 – 85 km/h. Mestský úrad v Nitre už informoval, že z preventívnych dôvodov uzatvára Mestský park na Sihoti a cinotorín.

Do tretice výstraha 1. stupňa pred nízkymi teplotami.

V Nitrianskom okrese má platiť od 12. 2. od 22.00 do 13. 2. do 8.00. Minimálne teploty vzduchu sa vonku budú pohybovať v rozmedzí -14 až -19 stupňov. „Nízka teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch. Očakávaný mráz nie je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý, ale môže spôsobiť poškodenie zdravia,“ vysvetľuje SHMÚ.

Pomaly ďalej zájdeš.

V okolí Nitry včera došlo k viacerým dopravným nehodám. Dnes by ste mali byť tiež opatrní, a to na chodníkoch aj na cestách. Odhrnutý sneh môže pri klesajúcich teplotách vytvárať na viacerých miestach zľadovatelé úseky.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password