Na víkend sú pripravené online predstavenia. Na svoje si prídu malí i veľkí

Kvôli momentálne situácii sú aj naďalej zrušené alebo presunuté podujatia.

Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre však ponúka divákom aj inú možnosť. Svoje predstavenia dočasne prezentuje v online forme. Jedným z takýchto predstavení je aj rozprávka Dlhý, Široký a Bystrozraký. Autorkou je Věra Provazníková, o preklad sa postaral Ján Uličiansky, réžiu a hudbu mal na starosti Kamil Žiška. Troch hlavných predstaviteľov si zahrali Rudo Kratochvíl v roli Bystrozrakého, Ivan Gontko bol Široký a Roman Valkovič Dlhý.

Predstavenie sa uskutoční v online priestore 4. decembra od 17:00 do 18:00 a vstup je spoplatnený sumou 4 eurá.

Rozprávka je o troch nerozlučných kamarátoch, ktorí pomôžu princovi na ceste za krásnou pannou. Chlapci s neobyčajnými schopnosťami budú podstupovať zábavnú cestu čarovným svetom, kde je všetko inak, ako sa môže zdať. „Táto hra, inšpirovaná klasickým príbehom Karla Erbena, ďalej prináša dobrodružstvo, odvahu a najmä poznanie, že spoločný úspech je možné dosiahnuť vďaka jedinečnosti každého z nás,“ píše sa o hre na stránke divadla.

Ďalším predstavením, ktoré si môžete pozrieť z pohodlia domova, je Stvorenie. Réžiu, scénu, námet, bábky a kostýmy mala na starosti bulharská režisérka a výtvarníčka, Magdalena Miteva, o hudbu sa postaral Konstantin Ilievsky. Herecké obsadenie je pestré a v hre vystúpia Danica Hudáková, Oľga Schrameková, Nikola Kozáková, Patrícia Sopkovičová, Simon Fico, Juraj Bednarič a Eduard Valašík.

Online predstavenie si môžete pozrieť už 5. decembra o 10:00. Vstupenku v hodnote 4 eurá si môžete zakúpiť v predpredaji na stránke navstevnik.online.

Autorskú inscenácia je inšpirovaná biblickými i vedeckým teóriami o stvorení sveta. Snaží sa zachytiť ich spoločnú podstatu a pretvárať ich. Diváci sa razom ocitnú v prostredí, kde vzniká života a ponúka im priestor na úvahy o veľkoleposti prebiehajúcich momentov. „Vyhýba sa hľadaniu jedinej pravdy o vzniku sveta a zameriava sa na podčiarknutie krásy ukrytej v prírode navôkol nás. Využíva techniku čierneho divadla, ktorou nadväzuje a odkazuje na podobné úspešné inscenácie z minulosti Starého divadla. Zároveň vďaka jedinečným scénickým možnostiam, farebnosti a dávke tajomstva naplno podnecuje fantáziu detí aj dospelých,“ píše sa o inscenácii na stránke divadla.

Zdroj: sdn.sk/ Michal Lachkovič

Televízia Nitrička

Forgot Password