(VIDEO) Na Univerzitnom moste obnovia obojsmernú premávku. Inde dôjde k obmedzeniam

Jedna rekonštrukcia sa dokončuje, druhá začína.

Univerzitný most (foto z 27. 3. 2020)

Most bol pre jeho rekonštrukciu zjednosmernený od 28. augusta 2019. Po dlhých mesiacoch bude obojsmerná premávka obnovená. Dočasné obchádzkové trasy sa rušia a linky autobusovej dopravy sa vracajú späť na pôvodné trasy.

Obojsmerná prevádzka na moste bude obnovená od soboty 28. marca 2020.

Podľa hovorkyne Slovenskej správy ciest Lucie Karelovej k obnoveniu dôjde v skorých ranných hodinách. Obchádzkové trasy budú rušené v priebehu pondelka. „Práce na moste budú pokračovať ešte približne 2 mesiace, predpokladaný termín ukončenia je pol roka pred zmluvným termínom. Avšak tento termín  môže byť nepriaznivo ovplyvnený situáciou spojenou so šírením vírusu COVID-19,“ dodala hovorkyňa.

Linky MHD budú v smere do centra mesta zastavovať na pôvodných zastávkach A. Hlinku, Centro (pri Spojenej škole) a Univerzity.

Prímestské linky budú v smere na autobusovú stanicu zastavovať na pôvodnej zastávke Nitra, A. Hlinku, Centro (pri Spojenej škole). „Dočasná zastávka na ulici Boženy Slančíkovej-Timravy bude zrušená,“ informovala dopravná spoločnosť Arriva.

Podľa portálu imhd.sk sa obnovuje pôvodná trasa týchto liniek MHD: 2, 4, 8, 12, 13, 14, 15, 19, 23, 25, 32
C35 cez zastávky Andreja Hlinku, Centro (pri Spojenej škole, smerom k UKF) a Univerzity. Obchádzková trasa liniek cez Chrenovský most a po Wilsonovom nábreží bude zrušená.

Od soboty 28. 3. od 12.00 do nedele 29. 3. do polnoci bude uzavreté okolie v blízkosti Tabáňa.

Podľa mestského úradu sa bude počas víkendu na stavenisku Polyfunkčného komplexu Tabáň demontovať výškový žeriav. Z tohto dôvodu sa v spomínanom čase uzavrie miestna komunikácia v úseku Palánok – Hviezdna.

Výstavba Polyfunkčného komplexu Tabáň (foto z 27. 3. 2020)

Čiastočné dopravné obmedzenia očakávajte aj v Krškanoch.

V úseku Novozámocká-Liesková sa čoskoro začne rekonštrukcia Dvorčanskej ulice. „Termín dopravných obmedzení bude od 30.marca od 8.30 hod do 9. apríla. Začiatok prác je naplánovaný každý deň od 8.30.“ uviedol hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek. V opravovanom úseku sa nenachádza žiadna zastávka, autobusová doprava bude preto premávať bez zmien. Iné obmedzenia budú vyznačené prenosným dopravným značením.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password