Na UKF v pondelok otvoria nový akademický rok

Študenti sa môžu tešiť na uvítaciu akciu s open party aj na tradičný univerzitný Októberfest.

Tradičná slávnosť, ktorou Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre odštartuje akademický rok 2022/2023, sa bude konať po trojročnej prestávke v pondelok 12. septembra o 10. h. v univerzitnej Aule. Spojená bude s odovzdávaním Ceny rektora za mimoriadne výsledky vo vedeckej, umeleckej a ďalšej tvorivej činnosti za rok 2021.

Podľa slov rektora Libora Vozára univerzita plánuje v novom akademickom roku uskutočňovať všetky vzdelávacie aktivity v plnom rozsahu štandardne prezenčne.

„Rozpočet na rok 2022 má UKF zostavený tak, aby boli pokryté všetky očakávané výdavky univerzity. UKF má záujem na tom, aby prípadné opatrenia prijaté z dôvodu „vyššej moci“ nemali negatívny vplyv na kvalitu vzdelávania,“ informovala Jana Černáková z Oddelenie médií UKF.

UKF v Nitre bude v novom akademickom roku vzdelávať spolu okolo 6 800 študentov, z toho zhruba 4 500 prvákov. Presné čísla budú známe po zaregistrovaní sa všetkých študentov v akademickom informačnom systéme.

Práve pre prvákov, ale nielen pre nich, je v utorok 13. septembra o 17. h v Študentskom centre UKF v Študentskom domove Zobor (blok H, na Dražovskej 2) pripravená uvítacia akcia.

„Účastníkov čaká prezentácia o priestoroch univerzity aj o systéme štúdia na nej (princíp kreditov, predmety, rozvrhy…). Záujemcovia sa dozvedia informácie o fungovaní Študentského parlamentu UKF, zoznámia sa s činnosťou spolkov, združení, klubov UKF aj s ďalšími aktivitami univerzity. Podujatie o 19. h pred ŠD Zobor ukončí open party s DJ Andee a DJ Oliver Heat,“ uviedla Černáková.

Netradične v septembri, v utorok 20. 9. od 16. do 22. h, sa na nitrianskom amfiteátri uskutoční tradičné študentské otvorenie nového AR – univerzitný Októberfest 2022.

„Už 18. ročník, ktorý organizuje Študentský parlament UKF v spolupráci s UKF, SPU, NSK, Mestom Nitra a ďalšími partnermi,  ponúkne študentom, ale i širokej verejnosti dobrú hudbu, zábavu, občerstvenie aj súťaže o zaujímavé ceny. O skvelú atmosféru a program sa postarajú Alan Murin, Vec & Tono S., Nerieš, DJ Spirit a DJ Oliver Heat,“ dodala Jana Černáková.

ilustračné fotky: Lubo Balko

Televízia Nitrička

Forgot Password