Na Svetový deň chudobných v Nitre pripravili obed pred ľudí bez domova

Spoločnosť má v tento deň možnosť vyjadriť solidaritu k ľuďom v núdzi. K aktivite sa pridala aj Nitra.

Dobrovoľníci z Maltézskej pomoci Slovenska v Nitre servírovali kelovú polievku s párkom a kuracie soté s ryžou a opekanými zemiakmi. Po obede nasledovala káva a sladké občerstvenie. Udalosť sa konala počas Svetového dňa chudobných, ktorý v roku 2016 ustanovil pápež František na 33. cezročnú nedeľu.

Obed pre ľudí bez domova žijúcich v meste a prespávajúcich v Azylovom dome svätého Rafaela pripravilo nitrianske centrum Maltézskej pomoci Slovensko, Diecézna charita a Nitrianska diecéza.

Vzhľadom na to, obedu predchádzala spoločná modlitba a príhovor nitrianskeho biskupa Petra Beňa. „Poukázal pritom na skutočnosť, že Cirkev v Nitre na nich nezabúda a snaží sa im pomáhať podľa možností a hlavne podľa ich záujmu,“ uvádza Nitrianske biskupstvo.

Diecéza zabezpečuje v tejto nízkoprahovej nocľahárni teplé jedlo aj cez týždeň.

Ľudia, ktorí majú problémy s bývaním tu nájdu aj možnosť osobnej hygieny. Dom svätého Rafaela poskytuje aj oblečenie a obuv, ktoré sú v tomto ročnom období nevyhnutné. „Aj takýmto spôsobom Katolícka cirkev a jej subjekty v Nitre prejavuje svoju solidaritu s chudobnými a trpiacimi,“ dodáva biskupstvo.

foto ilustračná (pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password