Na Svätoplukovom námestí už stojí vianočný stromček

13 metrov vysoký smrek pichľavý pochádza z mestského pozemku z ulice Pri strelnici. Stromček osadili dnes ráno pracovníci Strediska mestských služieb.

(zdroj: TASR) Trhy v Nitre sa uskutočnia v období od 28. novembra do 23. decembra 2021. Vedenie mesta aktuálne pokračuje v prípravách v úzkej spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre . Podľa slov vedenia mesta, mala radnica niekoľko rokovaní o podmienkach pre usporiadanie adventných trhov.

Zámerom spolupráce mesta a RÚVZ je, aby sa adventné trhy čo najviac podobali na také, na aké boli ľudia zvyknutí pred pandémiou.

„Stánky plánuje mesto rozmiestniť na Svätoplukovom námestí, časť z nich bude aj v sekcii v smere na Mostnú ulicu. O predajcoch rozhodne s konečnou platnosťou mestské zastupiteľstvo,“ informovala radnica na svojej stránke. Vianočný betlehem bude umiestnený priamo na námestí tak, ako sú obyvatelia Nitry zvyknutí.

Počas silvestrovskej noci nebude chýbať ani zábavný program, avšak aj tento rok sa bude konať bez ohňostroja. Samospráva v súčinnosti s ochranármi už od roku 2019 uprednostňuje ekologickejšie varianty osláv Nového roka.

Zdroj: Monika Hozáková

Televízia Nitrička

Forgot Password