Na stretnutia s pápežom sa z Nitrianskej diecézy organizujú autobusové výpravy

Počas návštevy pápeža majú v diecéznych kostoloch a kaplnkách znieť zvony a Pápežská hymna.

Hoci pápež František počas svojej nadchádzajúcej cesty na Slovensko do Nitrianskej diecézy nepríde, veriaci sa podľa biskupstva vydajú za ním: „Na jednotlivé stretnutia, či pápežské liturgické slávenia v Prešove a v Šaštíne sa aj z farností Nitrianskej diecézy organizujú autobusové výpravy“. Farnosť na Klokočine v predvečer návštevy pápeža uvedie v amfiteátri za Kostolom sv. Gorazda film Pápež František: Muž svojho slova.

Diecézny biskup Viliam Judák sa na kňazov Nitrianskeho biskupstva obrátil s usmernením a prosbou. V deň príchodu sv. otca, v nedeľu 12. septembra 2021 o 15.30 hod., má vo všetkých kostoloch a kaplnkách, kde je to možné, znieť približne 12 minutové zvonenie. „Počas jeho prítomnosti na území Slovenska vyzdobte kostoly a  farské budovy pápežskou zástavou. Na konci bohoslužieb nech zaznie každý deň počas jeho pastoračnej návštevy Slovenska Pápežská hymna,“ uvádza ďalej usmernenie.

Diecéza pri príležitosti návštevy pápeža Františka spomína aj na návštevu sv. Jána Pavla II., ktorý 30. júna 1995 zavítal nielen na letisko v Janíkovciach, ale nečakane aj na Nitriansky hrad.

„Na pamiatku tejto udalosti je v súčasnosti priestor pred Nitrianskym hradom už Námestím Jána Pavla II. a niekoľko rokov ho zdobí aj jeho socha. Veľký drevený kríž z letiska je umiestnený v Kostole Navštívenia Panny Márie v Nitre a konštrukcia pódia je osadená na sídlisku Klokočina,“ pripomína biskupstvo.

foto: NH

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password