Na stene slávy v DAB pribudlo nové meno hereckej osobnosti

Stena slávy vo foyer Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre sa postupne zapĺňa. Od 11. januára tu nájdete ďalšie meno hereckej osobnosti – Evy Večerovej, ktorá v týchto dňoch oslávila 70. narodeniny.

Herečka pochádza z Bratislavy. K umeleckej profesii sa dostala v detstve, kedy pôsobila v Detskej rozhlasovej dramatickej družine a účinkovala v Divadle Pavla Országha Hviezdoslava. V Slovenskom národnom divadle hrávala už aj počas štúdia na Vysokej škole múzických umení. Po škole nastúpila do Štátneho divadla v Košiciach a odtiaľ prestúpila do divadla Nová scéna v Bratislave.

K umeleckému súboru DAB sa pridala v roku 1996. Toto rozhodnutie neľutuje.

„Nitrianske divadlo bolo v tom čase najlepšie na Slovensku, či sa to niekomu páči, alebo nie. Tu bola taká herecká elita, ako Jozef Dóczy, Milan Kišš, Adela Gáborová a mnohí ďalší. To bolo jedno herecké eso za druhým. Ja som s nimi točila filmy, inscenácie, takže som neprišla medzi cudzích. Je mi ľúto, že už odišli, ale zostali po nich aspoň krásne spomienky,“ vyslovila Eva Večerová. „Žili sme veľmi kamarátsky, my sme si drukovali, pomáhali. To boli celkom iné časy ak dnes. Tá súdržnosť, nádherné medziľudské vzťahy… Dnes to už medzi hercami nevidím. Dnes každý vidí iba seba. Vytratil sa ten priateľský spôsob práce a života, ktorý je pri tom pre hercov dôležitý a v divadle veľmi chýba,“ spomína ďalej herečka.

Okrem divadla ju poznáme aj z filmu, televízie, dabingu a mnohí tiež z pedagogickej činnosti.

Herectvo vyučovala na konzervatóriu v Nitre, Topoľčanoch a Banskej Bystrici. Počas desiatich rokov učiteľskej profesie pozitívne posunula mnohých študentov, ktorí si našli svoje miesto v slovenských aj zahraničných divadlách. Som hyperaktívny človek, starám sa o dom, záhradu, prenášam kamene, chodím do fitka, kde na mňa pozerajú ako na prírodný úkaz a som spokojná. Keď sa spätne pozriem na svoj život, tak nemám čo ľutovať. Toľko som toho urobila. Bola som na javisku od piatich rokov a potom to šlo bez prestávky. Všetko som brala veľmi intenzívne. Vždy som dostávala také krásne postavy, že som ani nemusela snívať o nejakej vytúženej role. Jediné, čo ma obišlo je, že som v živote nehrala princeznú,“ povedala s úsmevom Eva Večerová pri slávnostnom odhalení jej mena na Stene slávy.

foto: DAB

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password