Na rekonštrukciu čaká už desiatky rokov

Priestor pred Sandokanom si vyžaduje značnú renováciu. Po silných návaloch dažďa sa pred obchodným domom drží voda, počas zimy sa šmýka, asfalt je popraskaný, stánky nepoužívané.

Oživenie priestoru by potešilo nielen obyvateľov Klokočiny, ale aj poslancov Mestského zastupiteľstva: „Tento priestor je veľmi zanedbaný, má vyše 40 rokov a vyžaduje si opravu. Lokálne sa to už riešiť nedá. Ide najmä o povrch – dlažbu, priehlbiny, praskliny, jamy, ktoré sa tu nachádzajú. Stávajú sa tu úrazy,“ vysvetľuje Marta Rácová, poslankyňa Mestského zastupiteľstva. Oprava by sa nemala zameriavať len na podlahu, ale aj na prestavbu predajných stánkov, verejného osvetlenia, fontány.

„Tie stánky sú vo veľmi zlom stave. Je tu problém s vodou a osvetlením. Svetlo sa využíva len z predajne potravín. Treba riešiť základné veci,“ informuje Marta Rácová.

Cieľom revitalizácie danej lokality by malo byť podľa slov poslancov vytvorenie nového a funkčného trhu, ktorý priláka miestnych predajcov. Projektová dokumentácia síce vypracovaná je, no do dnešných dní sa návrh nepodarilo zrealizovať. „Bolo by na mieste aby sa zvážilo a prehodnotilo, či sa vyčlenia finančné prostriedky a bude sa pokračovať podľa návrhu, ktorý bol predložený alebo sa po komunikácii s hlavným architektom spraví nejaká úprava tohto projektu. Každopádne by si obyvatelia Klokočiny zaslúžili ,aby sa toto priestranstvo zmodernizovalo,“ tvrdí Pavol Obertáš, poslanec Mestského zastupiteľstva.

„Keď idú ľudia popoludní z práce domov , je tu veľmi čulo, rovnako ako aj v sobotu a nedeľu. Ľudia sa chcú ísť niekde poprechádzať a potrebujú tráviť čas s deťmi. No ale kam pôjdu? Sú tu dve miesta, a to park pod Borinou, ktorý nemusí vyhovovať každému, a tento priestor. To znamená, že sa do neho oplatí investovať,“ hovorí Marta Rácová.

Financie na realizovanie projektu však mestská kasa nevyčlenila, s touto rekonštrukciou práve teraz mesto podľa slov Tomáša Holúbeka nepočíta: „V budúcnosti chceme tento priestor určite riešiť, revitalizovať a meniť, ale momentálne nie je zaradený do investičných akcií. To znamená, že nemá finančné krytie. Akonáhle to nemá finančné krytie, tak, bohužiaľ, v tejto fáze s tým nič nespravíme. My naozaj nemôžeme riešiť nič bez toho, aby sme mali mestským zastupiteľstvom, ktoré je jediné oprávnené rozhodovať o majetkových veciach mesta, podložené, že ideme robiť nejakú investičnú akciu.“

Rekonštrukcia sa preto odkladá na dobu neurčitú rovnako ako výstavba krytej plavárne. Článok môžete nájsť tu.

Pre viac informácii o priestore pred Sandokanom si môžete pozrieť v reportáži našej TV Nitričky.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password