Na príspevok pre dieťa bude potrebný súhlas rodiča

Zmeny v smerniciach EÚ si vyžiadali menšie úpravy v mestských záležitostiach.

Legislatívne zmeny súvisiace s ochranou osobných údajov (GDPR) priniesli od minulého roka komplikácie v dvoch prípadoch – pri pozývaní na uvítanie novonarodených občanov, aj pri vyplácaní príspevku pre nich.

„Na spoločné uvítanie, ktoré býva v Obradnej sieni Mestského úradu, budú najnovšie pozývaní iba rodičia, ktorí dajú súhlas na spracovanie údajov o svojom dieťati. Súhlas musia dať rodičia, resp. zákonný zástupca dieťaťa, ktoré má trvalý pobyt v Nitre,“ informuje mesto Nitra.

Súhlas rodiča s GDPR dieťaťa bude potrebný aj v súvislosti so žiadosťou o jednorazový príspevok pri narodení dieťaťa, ktorého suma je 85 eur.

Potrebné tlačivá sú k dispozícii na matrike Mestského úradu v Nitre. Nájdete ich aj na webovej stránke mesta www.nitra.sk, alebo vám bližšie informácie poskytnú pracovníčky MsÚ na tel. číslach: 037/ 6502 140 (slávnostné uvítanie) a 037/ 6502 324 (príspevok).

info: mesto Nitra

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password