Na príjemne jarné počasie si zase počkáme

Studený front sa podľa predpovedí u nás nejakú dobu zdrží.

Najvyššie denné teploty v úvode týždňa dosiahnu 4 – 9 ℃, obloha bude oblačná až zamračená. „Cez našu oblasť postúpi smerom na juh studený front spojený s tlakovou nížou so stredom nad Barentsovým morom,“ uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav.

Za studeným frontom k nám od severu bude prúdiť chladný arktický vzduch.

V utorok vystúpia denné teploty maximálne na 3 až 8 ℃. Cez deň bude podľa predpovedí postupne premenlivá veľká oblačnosť. Fúkať by mal slabý, na západe prevažne severný vietor s rýchlosťou 15 až 35 km/h, v nárazoch ojedinele 50 km/h. Nočné teploty klesnú na -2 až -7 ℃.

Streda bude naďalej chladná, SHMÚ predpovedá cez deň maximálne 3 – 9 ℃ a jasné až polojasné počasie, prechodne zväčšenú oblačnosť. Fúkať by mal slabý vietor (20 km/h). V noci teploty klesnú na -3 až -8 ℃.

„V nevýraznom poli relatívne vyššieho tlaku vzduchu k nám začne od juhozápadu prúdiť o niečo teplejší vzduch,“ predpovedá štvrtkové počasie SHMÚ.

Zrána sa môžu ojedinele vyskytnúť hmly alebo nízka oblačnosť. Počas dňa by malo byť prevažne polojasno s maximálnymi dennými teplotami 6 – 12 ℃. Nočné teploty sa budú pohybovať okolo -1 až -6 ℃.

V závere pracovného týždňa bude oteplovanie pokračovať. V piatok by mali teploty vystúpiť maximálne na 8 až 14 ℃. Ojedinelé ranné hmly alebo nízku oblačnosť postupne vystrieda jasné až polojasné počasie. Počas dňa sa môže vyskytnúť prechodne zväčšená oblačnosť a možnosť slabých zrážok.

Víkend sa bude niesť v podobnom duchu. Maximálne denné teploty 9 až 15 ℃ a malá prechodne zväčšená oblačnosť vystieda ojedinelé ranné hmly alebo nízku oblačnosť.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password