Na pracoviskách Národnej transfúznej služby sa bude konať Deň otvorených dverí

Letné mesiace sú každoročne najkritickejším obdobím, v ktorom darovaná krv zachraňuje ľudské životy, Deň otvorených dverí má preto upriamiť pozornosť verejnosti na túto činnosť.

foto: archív TV Nitrička

Štrnásty júnový deň je známy ako Svetový deň darcov krvi. Odberové pracoviská Národnej transfúznej služby SR (NTS SR) budú pri tejto príležitosti otvorené verejnosti. Deň otvorených dverí bude prebiehať od 7.00 do 17.00 h. „Z dôvodu pretrvávajúcej situácie s koronavírusom, každý kto bude chcieť v tento deň darovať krv, sa musí objednať na presný čas,“ informuje NTS SR.

V Nitrianskom kraji sa odberové pracoviská nachádzajú v Nitre a v Nových Zámkoch.

Návštevníci, ktorí si budú chcieť odberové pracoviská pozrieť a oboznámiť sa s ich činnosťou, budú musieť pred vstupom na pracovisko dodržať zavedené bezpečnostné opatrenia. Na nitrianske pracoviskou v areáli Fakultnej nemocnice sa možu záujemcovia objednať na telefónnom čísle: +421 910 836 678.

Motto tohtoročného svetového dňa znie: „Daruj krv, aby svet stále pulzoval“. „Celá kampaň zdôrazňuje, akí dôležití sú dobrovoľní darcovia krvi pre udržiavanie chodu sveta zachraňovaním životov a zlepšovaním zdravia iných ľudí,“ uvádza NTS SR. Oficiálne pripomenutie významného dňa začne verejne 11. júna v Prezidentskom paláci v rámci 2. ročníka Prezidentskej kvapky krvi. Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre počas tohto dňa ponúka registráciu pre darcov zdarma.

Televízia Nitrička

Forgot Password