Na podujatie Naše Mesto sa zapojilo 260 dobrovoľníkov

Celkovo 260 dobrovoľníkov v Nitre sa zapojilo do dobrovoľníckeho podujatia Naše Mesto a svojimi aktivitami pomôžu zlepšiť život v meste.

Zhruba rovnaký počet ľudí sa pridá spolu v Leviciach, Zlatých Moravciach a iných mestách v kraji, informoval Michal Kišša, výkonný riaditeľ Nadácie Pontis, ktorá najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva v strednej Európe organizuje.

Prvýkrát sa do podujatia zapája Botanická záhrada Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. V záhrade pomôžu dobrovoľníci v piatok pri výsadbe ruží v rozáriu alebo pri prácach so sukulentami. Budúci týždeň pomôžu vybudovať priestor na posedenie v edukačnej včelnici Zoborské včely, ktorá vzdeláva v tejto téme školákov i začínajúcich včelárov. Dobrovoľníci pomôžu aj pri záchranných prácach na hrade Hrušov alebo v Zoborskom kláštore. Desiatky ľudí budú upratovať, hrabať lístie a pomáhať Zoborskému skrášľovaciemu spolku chrániť túto pamiatku.

Podujatie Naše Mesto každý rok prepája firmy, samosprávy a občiansky sektor s cieľom viditeľne zlepšiť miesta, kde dobrovoľníci žijú a pracujú.

V Leviciach bude pomáhať 80 ľudí. Pomoci sa dočká Materské centrum Medulienka či organizácia Svetielko nádeje, ktorá sa stará o deti a mladých so život obmedzujúcim ochorením. Dobrovoľníci budú pre pacientov vyrábať meninové a narodeninové pozdravy. V Nových Zámkoch zase pomôžu základnej škole na Nábrežnej postaviť pocitový chodník pre deti. Desiatky ľudí sa budú venovať revitalizácii ihrísk, pomoci materským centrám alebo parkom v Hurbanove, Zlatých Moravciach, Štúrove, Komárne, Šali, Topoľčanoch či Tlmačoch.

Tento rok sa koná už po sedemnásty raz a zapája sa doň 9800 dobrovoľníkov zo 1866 firiem a inštitúcií v 56 mestách a obciach po celom Slovensku.

Pomôžu tak dokopy 233 neziskovým organizáciám, nízkoprahovým centrám, ale aj školám či škôlkam zlepšiť ich fungovanie.

Foto ilustračné: freepik.com

Televízia Nitrička

Forgot Password