Na pešej zóne sa objavili nové zdieľané bicykle

Poskytovateľ služieb zdieľania odpovedal na naše otázky. Kde všade môžete bicykle nájsť a ako funguje ich požičiavanie? Čítajte ďalej.

Zdieľanie či inak povedané vypožičiavanie bicyklov nie je v našom meste žiadnou novinkou. Obyvateľov Nitry však zaskočili nové bicykle na pešej zóne. Zisťovali sme, odkiaľ sa vzali.

Majiteľom spoločnosti, ktorá sa zaoberá zdieľaním áut a zmienených bicyklov, je Dušan Chrenko. Ten odpovedal na naše otázky, ktoré majú mnohí Nitrania na jazyku.

Vzhľadom na prebiehajúce opatrenia, aké bezpečnostné pokyny musíte dodržiavať? Kto zabezpečuje čistenie, dezinfekciu bicyklov?

Čistenie a dezinfekciu si zabezpečujeme my. Vzhľadom na to, že bicykle ešte nie sú veľmi vyťažené a fungujú iba pár dní, dezinfekciu vykonávame podľa potreby. Situáciu sledujeme a v prípade nárastu výpožičiek zvýšime frekvenciu čistenia bicyklov.

Kde všade v Nitre nájdeme tieto bicykle, akú dlhú dobu budú dostupné?

Bicykle je možné zatiaľ nájsť na začiatku pešej zóny a pri obchodnom centre Mlyny. Rátame s navýšením bicyklov do budúcna, a teda dostupné by mali byť stále, tak ako naše zdieľané autá, ktoré fungujú už 2 roky. Tak aj bicykle chceme prevádzkovať dlhodobo a ich počty, samozrejme, navyšovať.

Ako funguje ich zdieľanie?

Zdieľanie je jednoduché, stačí si stiahnuť aplikáciu do mobilu, zaregistrovať sa, počkať, kým bude registrácia schválená, a potom už môžete využívať autá aj bicykle ako potrebujete.

Bolo na spustenie prevádzky potrebné udelenie špeciálneho povolenia od vedenia mesta, vzhľadom na to, že nie ste oficiálni zmluvní parteri?

Nepožadovali sme od mesta žiadne finančné prostriedky na prevádzku týchto bicyklov. Je to náš súkromný projekt, bicykle parkujú pri verejných cyklostojanoch.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password