Na opravu Hollého ulice si ešte počkáme: V pláne je komplexnejšia obnova okolia

Rekonštrukcia frekventovanej ulice má zahŕňať aj obnovu blízkych ciest, chodníkov a riešenie dopravy po výstavbe bytov.

Foto: NH

Nitrianska radnica hovorila o plánoch opravy frekventovanej Hollého ulice v centre Nitry už dávnejšie. Komunikácia, ktorá je momentálne v zlom technickom stave, má byť upravená tak, aby sa po nej mohli okrem áut bezpečne pohybovať aj chodci a cyklisti, informoval magistrát v roku 2021.

Oprava cesty je podľa mesta komplikovaná, do rekonštrukcie chce zahrnúť aj okolité ulice.

Podľa hovorcu mesta Nitry Tomáša Holúbeka ide napríklad aj o Mudroňovu, ulicu pri Červenom kríži, Vajanského a Štrkovú. „Na týchto uliciach chceme spraviť nové parkovacie miesta. Takisto sa tu plánuje aj dobudovanie cestičiek a chodníkov,“ vyjadril sa hovorca.

foto: NH

Za existujúcou zastávkou autobusovej dopravy sa má obnoviť parkovisko. Pribudnúť má tiež cyklostrasa a bus pruh.

„Je to niečo, čo môže odľahčiť dopravu v tejto lokalite,“ dopĺňa Tomáš Holúbek. Vďaka cyklotrase by mali cyklisti bezpečne prejsť zo Štúrovej cez Hollého po časť nad železničným priecestím.

Počas rekonštrukcie sa ráta s navýšením áut na cestách, súčasťou má byť aj nová zeleň a chodníky, prioritou budú najmä chodci.

Blízko Hollého ulice – smerom z Klokočiny do centra mesta po výstavbe pribudnú stovky bytov, počíta sa teda z novými obyvateľmi a autami, čomu sa podľa hovorcu mesta prispôsobuje aj pripravovaná dokumentácia a riešenie dopravy.

Stavebné práce prídu na rad v roku 2024.

Viac sa dozviete v reportáži Miriam Polákovej.

Televízia Nitrička

Forgot Password