Na novom chrenovskom cintoríne sa stále nepochováva. Do prevádzky by mohol byť odovzdaný už čoskoro

Mesto Nitra termín odovzdania však ešte oficiálne nepotvrdilo.

Na novom chrenovskom cintoríne sa malo začať pochovávať už minulý rok, neskôr bol ďalší termín ustanovený na prvý polrok 2021. Momentálne však na cintoríne nie je ešte nikto pochovaný.

„Problémom bolo, že interiér domu smútku nebol v pôvodnej projektovej dokumentácii. Je to projekt, ktorý sa ťahal sedem rokov. Tie zadávacie podmienky riešilo ešte bývalé vedenie mesta,“ uviedol hovorca mesta Tomáš Holúbek.

V januári tohto roka pre TV Nitrička mestský poslanec za Chrenovú Štefan Štefek povedal, že na rokovaní mestského zastupiteľstva pravidelne kritizoval to, že cintorín ešte nie je uvedený do prevádzky. Aj keď už bol v čase jeho vyjadrenia stavebne rok dokončený a 10 mesiacov skolaudovaný.

Naskytol sa však problém s akustikou, ale aj iné, ktoré sa podľa slov hovorcu mesta Tomáša Holúbeka riešia v reklamačnom konaní.

Nový cintorín na Chrenovej bude uvedený do prevádzky pravdepodobne v septembri. „Tento termín ešte momentálne nie je oficiálne potvrdený. Je to pomerne rozľahlý cintorín. Pribudne tam viac ako 1300 hrobových miest. Bude tam kolumbárium a takisto aj rozptylová lúka,“ dodal Holúbek.

foto: TV Nitrička

Televízia Nitrička

Forgot Password