Na Nitrianskom hrade pribudne novinka

K dispozícii je od 18. augusta do 18. septembra. Ponúkne inšpiráciu aj rady.

Jedna novinka počas tohtoročnej letnej sezóny už pribudla. Je ňou hradná kaviareň Vazulka, a práve v nej pribudne ďalšia – takzvaná pojazdná knižnica. Popri popíjaní kávy a vyhliadky na Nitru si teraz už budete môcť aj prečítať niečo zaujímavé.

Knižnica je návštevníkom hradu a kaviarne prístupná bezplatne do 18. septembra od 10.00 do 22.00 hod.

Nájdete ju, tak ako kaviareň, v známej Vazulovej veži. Organizátori chcú prostredníctvom kníh verejnosti ponúknuť inšpiráciu a vhodné pozitívne príklady. „Mnohí si nemôžu dovoliť z finančných dôvodov nové knihy, preto vznikla myšlienka pojazdnej knižnice s motivačnou, duchovnou a náučnou literatúrou. Knižnica bude umiestnená na rôznych verejných miestach ako sú školy, kaviarne, nemocnice, reštaurácie, mestské i obecné úrady či knižnice,“ informovala nadácia Pomoc, ktorá spolu s OZ Inšpirujme svet a Diecéznym múzeom projekt organizuje.

Viac ako 80 kníh s inšpiráciami aj radami.

Miestna knižnica vám poskytne napríklad rady ako postupovať pri pracovnom pohovore, ako komunikovať, ako pracovať s ľuďmi, ako nájsť pokoj a silu. Nájdete tu aj inšpiratívne príbehy úspešných ľudí. „Chceme zvýšiť šance mladých ľudí, ľudí prechádzajúcich ťažkým životným obdobím a ľudí zo sociálne znevýhodneného prostredia začleniť sa do spoločnosti a zlepšiť kvalitu ich života,“ uvádza nitrianske biskupstvo.

Televízia Nitrička

Forgot Password